Mada yra globali ir universali. Tai lyg nepakantus, smalsus paauglys, besistengiantis išbandyti įvairias sritis ir pranokti pats save. Vienas ypač aktualus įkvėpimo šaltinis drabužių dizaineriams yra architektūra. Ir tai neapsistoja vien ties siluetais ar siūlių linijomis.
Yra nemažai pavyzdžių, kai dizaineriai tampa architektais ir paprastą drabužį paverčia įstabia konstrukcija, optine iliuzija ar net drabužių–transformeriu, į kurį pažvelgę pasakytume, jog tai greičiau jau primena pastatą, o ne aprangos elementą. Kai, rodos, vieno ar kito kūrinio jau nebeįmanoma pranokti, bum – ir liekame nustebinti naujos išmonės bei tyliai pagalvojame: „ko dar galime tikėtis?“
Metas literatūrai! Kuo domėtis? Paprašyta išvardinti keletą svarbiausių mados architektų, prisiminčiau ankstyvuosius Gareth Pugh, groteskiškus Thierry Mugler, daug dizaino sričių apimančios Mashallah Design studijos darbus. O štai Dion Lee (nuotrauka viršuje) už nuostabų paltuko dizainą netgi gavo International Woolmark Prize Australia apdovanojimą.
Jūsų dėmesiui – architektoniška mados estetika: