Aplinka, kurioje mes būname, gali įkvėpti mus taip, kad gimtų patys unikaliausi projektai. O minčių bei atspirties kūrybai gali pasiūlyti bet kas – blokinių namų kompozicija, draugo padovanota šokdynė ar tiesiog pomėgis, kuris suteikia naują požiūrį į gyvenimo kasdienybę. Akvilė Magicdust inspiracijas randa kasdieninėje aplinkoje, kurią ji praskaidrina savo kurtais piešiniais. Jos kurtos iliustracijos atranda vietą drabužių, pakuočių, riedlenčių dizaine. Naujausias darbas, kurį Akvilė pristatys jau netrukus, yra bendras projektas su Beleberda ženklu, kuriame jos iliustracijos buvo panaudotos kuriant drabužių kolekciją.
Akvile, ar galėtum papasakoti mūsų skaitytojams bei pasidalinti savo istorija, kaip nusprendei susieti savo ateitį su dizainu? Kuo jis tave būtent patraukė?
Iš tikrųjų to, ką darau, nevadinčiau dizainu, o piešimu. Kartais mano kurtos iliustracijos vėliau yra panaudojamos ant daiktų, drabužių, pakuočių ir tai jau nebepriklauso nuo manęs. Man atrodo, daug praktiškiau ir įdomiau turėti piešinius ant kasdien panaudojamų daiktų ar aplinkoje, kurioje paprastai būname, nei, tarkim, pažiūrėti į juos vieną kartą galerijoje. Taip tiesiog susiklostė aplinkybės, kad pasukau iliustracijos keliu, bet man atrodo vienodai įdomu daug kūrybos sričių, juk galiausiai nėra svarbu, kokioje formoje tai pateikta, o kokia yra idėja.
Tavo kurtos iliustracijos išsiskiria unikaliu stiliumi, kuris yra pritaikomas tiek šokdynių, tiek riedlenčių dizaine. Kaip kilo mintis savo kūrybą panaudoti būtent šiose sferose?
Barselonoje vienas draugas man atidavė labai seną, vaikišką, rankomis ryškiai apipieštą vaikišką šokdynę. Pamėgau šokinėti rytais ir sužinojau, kad iš tikrųjų tai labai geras ištvermės ugdymo bei kardio pratimas.
Piešti ant skeito irgi sugalvojau, nes pati važinėju riedlente ir tai man teikia daug laimės. Dažnai renkuosi pavažinėti vietoje… ėjimo į barą. Man atrodo, kad jei žmonės daugiau judėtų, jie būtų laimingesni. Tokių objektų kūrimas galbūt gali būti užuomina kitiems, ką galima veikti. Taip ir atsirado šie objektai – susijungus keliems pomėgiams.
Iliustracijose galime pajusti tvyrančią mistiką, istoriją, kuri prašosi būti papasakota. Kokius tikslus visada išsikeli sau, kuomet kuri? Nuo ko prasideda tavo kūrybinis procesas?
Priklauso nuo to, kokią turiu užduotį. Jei tai komercinis užsakymas, tuomet dažniausiai jau turiu pakankamai aiškią užduotį ir tiesiog mėginu eskizuoti ir sugalvoti kuo daugiau idėjų, kaip perteikti tai vaizdu. Asmeniniams projektams idėjas renku nuolatos – kartais užsirašau ar nusipiešiu į užrašų knygutę kažką keisto, kas man ar kitiems nutinka, kartais pamatau kokį įdomų personažą ir iš karto galvoje sukuriu istoriją jam. Kai piešiu, klausau muzikos, podcast’ų. Tai kartais irgi tam tikra prasme atsispindi pieštinėse istorijose. Tas pradines idėjas dar pergalvoju, pridedu fikcijos. Piešdama komiksus Vice’ui noriu parodyti tokius netobulus gyvenimus, tikiuosi, kad galbūt perskaitę žmonės patys identifikuosis su veikėjais ir jausis geriau, patogiau savo gyvenimuose, nes pamatys, kad ne visiems visada sekasi, kaip kartais atrodo iš šono, visi išgyvena tam tikrų dramų, kad ir kokios nereikšmingos jos būtų pasaulio mastu. Aišku, kad būtų smagu, jei mano kurti dalykai kažką motyvuotų ar priverstų jaustis geriau tą dieną. Lygiai taip, kaip aš nusišypsau, perskaičiusi gerą komiksą, jaučiu laimę važiuodama dviračiu su gera daina ausinėse, vilkėdama marškinėlius su mėgstamu piešiniu jaučiuosi jaukiai, ar tiesiog pasikabinus mėgstamą plakatą naujoje erdvėje atsiranda namų jausmas.
Be išvardintų darbų bei iliustracijų pritaikymų esi dirbusi su žinomais ženklais, kūrusi iliustracijas įvairiems renginiams: Tamsta Muzikos Festivaliui 2013, VICE, Magnum, Lithuanian vodka. Šiuo metu dirbi prie projekto kartu su Beleberda ženklu. Ar galėtum pasidalinti su mūsų skaitytojais apie tai, kas laukia?
Kartu su Rūta Sakalauskaite sukūrėme unisex marškinėlių seriją bei sukneles. Su mano piešiniu atspaudėme audeklą ir Rūta sukūrė drabužius.
Kokiai auditorijai bus skirti marškinėliai su tavo iliustracijomis?
Orientavomės į jaunus žmones, bet aš labai norėčiau, kad juos išdrįstų apsivilkti ne tik jauni, bet ir vidutinio amžiaus ar vyresni. Norėčiau, kad žaismingumas būtų priimtinas ne tik jaunimui ar vaikams, bet ir suaugusiems. Mano nuomone, galima daryti „rimtus“ dalykus, bet tuo pačiu metu neprarasti humoro jausmo ir būti atsipalaidavusiam.
Kokia buvo pagrindinė idėja, kuriant marškinėlių, suknelių kolekciją?
Rašte pavaizduotos piktos katės, blokiniai – rajoninai namai, hipiški motyvai, tigrai ir degančios mašinos, mergaitė nubrozdintais keliais, žmogus-kotletas (apibūdinantis „blogiausios dienos“ jausmą, kuris laikas nuo laiko ištinka mus visus), pinigų ir meilės maišai, krentančios žvaigždės ir heiteriai.
Visa tai – apie pozityvių ir negatyvių dalykų santykį kasdienoje. Kaip ir dauguma mano kartos žmonių, užaugau vienodų blokinių namų rajone, tai man dabar atrodo savaip romantiška. Tai tikrai nėra labai pozityvi aplinka, bet manau, kad tas išorės grubumas ar pilkumas kaip tik pastūmėjo susikurti pozityvų vaizduotės pasaulį išorės atsvarai. Dalis medžiagos yra su naktinio dangaus motyvais, – kartais pernelyg paskęstame kasdienybėje ir visada sveika pažiūrėti į viską iš makro žvilgsnio, suprasti, kad viskas nėra taip reikšminga.
Kur bus galima įsigyti tavo ir Beleberda kurtų drabužių?
Tiesiog užėjus į „Beleberdą“ studiją Vilniuje, Stepono g.; be to, jie netrukus pasirodys internetinėje parduotuvėje http://beleberda.com.
Ar tai yra tavo pirmasis projektas, kuriame savo iliustracijas panaudoji drabužių dizaine? Ką tai suteikia Tau kaip dizainerei?
Ne pirmas. Esu kūrusi piešinį marškinėliams „Open walls“ gatvės meno festivaliui Barselonoje 2011 metais, dariusi drobinių maišelių su savo piešiniais.
Tačiau tokio tipo bendradarbiavimas buvo pirmas ir prasmingas, nes manau, kad galima sukurti kokybiškesnį produktą dirbant su savo sritį išmanančiais žmonėmis. Visiškai pasitikėjau Rūta Sakalauskaite – kaip ji parinks audinį bei sukurs drabužių dizainą, lygiai taip pat ji nesikišo į tai, kas turi būti pavaizduota. Aišku, tarėmės dėl visų detalių kartu, bet darbas kartu suteikia platesnes galimybes.
Kokie planai toliau sukasi Akvilės Magicdust galvoje?
Kaip tik šiomis dienomis mąstau apie tolesnius didesnius projektus, bet kadangi dar ne iki galo apsisprendžiau, kol kas neišduosiu. Bet keli dalykai, ką tikrai žinau, jog darysiu vasarą – tęsiu komiksų seriją, dar norėčiau piešti keletą legalių sienų savo malonumui. Rudenį planuojame surengti iliustracijos parodą Vilniuje su keletu draugų.