Netradicinis požiūris į grožį, grožėjimasis tuo, kas bjauru, neįprasta ir gąsdina, „trash couture“ mada, sukurta iš tokių daiktų, kuriuos dauguma linkę „nurašyti“ ir išmesti – tai kelias, kuriuo eina keturios Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto auklėtinės, susibūrusios po kūrybiniu „Image Council“ vardu. Tam, kad atskleistų konceptualiąją mados pusę ir, kaip pačios sako, „pateiktų savo individualų požiūrį į mados sistemą“.
Apjungė tvarioji mada
Keliai, atvedę keturias įvaizdžio ir aprangos dizaineres – Eriką, Gretą, Sandrą ir Dovilę, į vieną kūrybinį junginį – gana skirtingi: nuo muzikos, literatūros ir psichologijos, romantizmo epochos tyrinėjimų, iki darbų prie tokių projektų kaip mados šou „Apkalbos“ ir „Kaunas Jazz“. Tačiau svarbiausia – visas jas apjungė tvariosios mados aistra, kaip ir aistra įvaizdžio kūrimui.
„Pastūmėta smalsumo ir sėkmingai baigusi įvaizdžio dizaino studijas, galiu drąsiai teigti, jog savo rankose turiu stiprų, tvirtą įrankį, kuris kryptingai padeda judėti užsibrėžto tikslo link. Sunku nupasakoti, kokią stiprią reikšmę asmens gyvenime daro jo įvaizdis, glaudžiai susijęs su asmens socialine adaptacija, karjera, finansine sėkme, pasisekimu lytiniame gyvenime ir taip galima tęsti ir tęsti,“ – apie stilistinio įvaizdžio studijų svorį pasakoja Greta, savo diplominiame darbe pasirinkusi nagrinėti lėtosios mados raišką individualaus įvaizdžio kūrime ir šiemet laimėjusi Aldonos Zikarienės įsteigtą profesoriaus, skulptoriaus Juozo Zikaro premiją už baigiamąjį darbą.
Gretai jau buvo tekę patirti ir mados šou – stilistinių žaidynių EXIT TO THE CITY – virtuvę iš vidaus: prieš kelerius metu ji kaip kostiumų autorė buvo prisijungusi prie vienos iš renginyje dalyvavusių komandų. Tačiau šį kartą, pasak „Image Council“ narių, visa komanda remiasi vertybėmis, kurios kiekvienai jų labai artimos, svarbios – ir tai yra jų stiprybė.
„Šiuo metu, norime parodyti ne komercinę, o konceptualią mados pusę, išsakyti savo individualų požiūrį į mados sistemą. Remdamosi tvariosios mados vertybėmis, kartais juokaujame, jog kuriame „trash couture“: juk mūsų gaminiai gimsta iš tokių daiktų, kuriuos įprastai būtume linkę nurašyti, išmesti. Išaugti, atspurę, murzini, suplyšę, nebetinkami dėvėti rūbai, plastiko atliekos – visi elementai, kuriuos kūrybinio proceso dėka galime prikelti antram gyvenimui nauja, neįprasta ir elegantiška forma,“ – pasakoja Dovilė.
Tikslas – kelti klausimus
Keistas, bjaurus grožis, kuriuo žavisi „Image Council“, turės apsčiai erdvės atsiskleisti naujai kuriamoje kolekcijoje, pavadinimu „Tarša“. Vieną iš pasaulinių mados tendencijų atspindinti tema ir iš jos gimę įvaizdžiai bus pademonstruoti EXIT TO THE CITY scenoje jau kitą penktadienį, spalio 21 d., Vilniuje, menų fabrike Loftas.
„Pamatysite panaudotus, nebenešiojamus drabužius ir daiktus, perdirbtus netradicinėmis technikomis, keistus junginius, mutacijas, kažkiek liguistumo, kaip atrodo užterštas žmogus. Vietomis liks neatsakytų klausimų, pavyzdžiui, kokiu būdu atliktas dekoras. Šiais kūriniai mėginsime atsakyti į klausimus: kiek mes mėgaujamės dabartimi ir kiek esame sąmoningi dabar? Ar tebemokame bendrauti tiesiogiai su žmogumi, ar neprarandame gyvo kontakto? Kada einama ne kokybės, o kiekybės keliu? Jei sukirbinsime šiuos ir dar daugiau klausimų žiūrovų galvose – manysime, kad savo tikslą pasiekėme,“ – užuominomis apie naująją kolekciją dalijasi dizainerės.
Image Council tvariosios mados ir „trash couture“ kupina kolekcija „Tarša“ bus pristatyta stiliaus žaidynėse EXIT TO THE CITY spalio 21 d. menų fabrike „Loftas“, Vilniuje.