Spalio 12 d. 19 val. AV17 galerijoje atidaroma vienų žinomiausių šiuolaikinio meno kūrėjų Latvijoje Andris Eglītis ir Katrīna Neiburga paroda „Pickled Long Cucumbers“ (liet. „Ilgi marinuoti agurkai“). Menininkai Latvijai atstovauja daugelyje svarbių šiuolaikinio meno renginių, vienas tokių – Venecijos bienalė, kurioje autoriai dalyvavo 2015 m.
Andris Eglītis ir Katrīna Neiburga paroda „Pickled Long Cucumbers“ pristato žmogaus ir gamtos temą, kuri menininkų atskleidžiama neįprastomis priemonėmis. Katrīnos Neiburgos video darbas, vaizduoja savotišką Adomo ir Ievos šiuolaikinę versiją, žmogaus prigimties neatsiejamumą nuo gamtos, bei Andris Eglītis tapybos darbai, sukurti naudojant žemę, smėlį ir molį, taip pat menininko kurti objektai, kuria tarsi naują pasaulį, kuriame dar juntami senojo pėdsakai. Parodoje vaizduojami modernios visuomenės ritualai atsidurę gamtos apsuptyje įgauna absurdo atspalvį, tačiau pamažu tampa visiškai natūralūs ir priimtini šiuolaikiniam žmogui, norinčiam išgyventi laukinėmis sąlygomis. Parodos fone skambanti žymaus elektroninės muzikos prodiuserio Richard Hawtin muzika kuria keistą atmosferą tarp šiuolaikinio ir pirmykščio pasaulių, kuri kartais įgauna postapokaliptines nuotaikas. Parodoje taip pat paliečiami klausimai susiję su šių laikų ekologinėmis problemomis, nulemtomis žmogaus, o menininkų darbuose vaizduojamas „grįžimas atgal į gamtą“, pabrėžia žmogaus prigimties stiprų ryšį su gamta ir jo veiksmų prieštaringumą. Parodos pavadinimu pasirinktas visiems pažįstamas agurkų konservavimo būdas, įprastus agurkus pakeičiant ilgais, parodos lankytojas šmaikščiai kviečiamas apmąstyti nusistovėjusių įpročių reikšmę mūsų gyvenimuose, racionalumą ir iracionalumą.
Katrīnos Neiburgos ir Andris Eglītis darbams būdingas antropologinis žvilgsnis į kultūrinius ir socialinius reiškinius, tam tikrų visuomenės reiškinių pasikeitimų fiksavimas, keičiantis jų funkcijai. Dažnai jų kūryboje apmąstomi posovietinio laikotarpio lūžiai, praėjusio amžiaus ir dabarties sankirtos. Autoriai savo kūryboje analizuoja nusistovėjusius stereotipus: lyčių, galios ir valdžios klausimus. Jų kūrybos centre atsiduria žmogus vidinių ar išorinių perversmų akivaizdoje. Menininkų kūrybai būdinga grubi estetika, kuriama dažniausiai naudojamų natūralių, mažai apdirbtų medžiagų: medienos, molio, medžių šakų.
Katrīna Neiburga baigė vizualinės komunikacijos magistro studijas Latvijos meno akademijoje ir studijavo Karališkame Stokholmo meno institute. Parodose dalyvauja nuo 2000 m., taip pat dalyvavo Sidnėjaus ir Maskvos bienalėse. 2008 m. apdovanota „Purvītis Prize“ – aukščiausiu įvertinimu meno srityje Latvijoje. Menininkė taip pat buvo viena iš kandidačių prestižiniam „Ars Fennica“ apdovanojimui už išskirtinę meninę kūrinių vertę gauti. Ji taip pat kuria scenografiją Latvijos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Permos operos ir baleto teatrui bei Paryžiaus bastilijos teatrui.
Andris Eglītis studijavo Latvijos menų akademijoje, I. E. Repin Sankt Peterburgo menų institute ir HISK Belgijoje. Autorius savo kūryboje jungia įvairias meno rūšis: tapybą, skulptūrą, objekto meną. Parodose dalyvauja nuo 2000 m., yra surengęs ne vieną personalinę parodą Rygoje, Antverpene, Berlyne. 2013 m. buvo įvertintas „Purvītis Prize“.