Drabužiai nėra tik tai, ką dėvime, norėdami tiesiog atrodyti gražiau. Jie pasakoja mūsų istorijas, lyg knygų viršeliai atspindi tai, kas mūsų viduje. Projektu norėta parodyti, kad mada gali būti itin susijusi su žmogaus emocijomis ir vidinėmis būsenomis.
Jis, kaip ir mūsų gyvenimo ciklas, susideda iš šešių fazių: pradžios, formavimo, susijungimo, leidimosi, perėjimo ir kilimo. Ciklas, žinoma, pabaigos neturi. Minimalistinė atmosfera leidžia sutelkti dėmesį į tai, kas svarbiausia, o šešėliai ir šviesos spinduliai atspindi emocinę būklę, kuri nuolatos keičiasi. Vyksta begalinė kova tarp tamsos ir šviesos.
Pradžios fazė visada reiškia kažką naujo. Ir mes dėvime tamsius drabužius, nors bijome tamsos. Todėl po truputį atsiveriame ir įsileidžiame šviesą, imame pasitikėti žmonėmis, kurie mus supa.
Bet tai nėra lengva užduotis. Taigi prasideda antroji formavimo fazė. Mes keičiamės patys ir pertvarkome savo charakterius, norėdami labiau sutapti su kitais žmonėmis. Neretai tokiais atvejais keičiame ir drabužius.
Įvyksta susijungimas. Sutinkame tuos, su kuriais tiesiog gera būti. Tačiau iš pradžių juos renkamės pagal viršelį, tikėdamiesi panašumo ir viduje – todėl svarbu, kad jie panašiai rengtųsi. Vis labiau pažindami vienas kitą, nusimetame ne tik dalį drabužių – taip pat apnuoginame ir dalį sielos.
Visgi visuomet apsimesti laimingais negalime. Taip prasideda leidimosi fazė. Mes slystame ir krentame. Atrodo, niekas nebėra ir nebebus gerai. Norime pasislėpti po drabužiais. Slepiamės tiek, kad jie, lyg pati baimė, pradeda varžyti judesius.
Prieiname savo gyvenimo tašką, kai padarome viską, ko neturėjome. Ir galėtume prisiekti – mes ne nusidėjėliai, mes tik labai gražiai sugadinti žmonės. Tačiau teisiame save ir meldžiamės tol, kol nepasibaigia perėjimo fazė.
Juk viskas kada nors pasibaigia. Kai tai suprantame, pajuntame vidinę ramybę ir mus supančio pasaulio harmoniją. Tai mus atveda į kilimą. Turime sugebėti pakilti, todėl imame vilkėti laisvesniais ir paprastesniais drabužiais, kurie bent kažkiek išlaisvina.
Tai, ką dėvime, atspindi dalį mūsų vidaus, mūsų vertybes ir nuodėmes, mūsų minčių ir alter ego formas ir šešėlius.
Fotografas – Gerardas Anusevičius
Dizainerė – Jurgita Rapkevičiūtė
Plaukų stilistė – Egidija Gestautaitė
MUA – Justina Baublytė (Pale Rat Makeup)
Modeliai – Karolina Juškaitė, Deimantė Ardinskaitė
Lokacija – Nacionalinė dailės galerija, Vilnius, Lietuva