Šiandien Kanuose, Prancūzijoje prasideda 72-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir mugė „Marché du Film“. Šie metai Lietuvos kūrėjams buvo sėkmingi – programoje vėl pasirodys lietuviški vardai. Svarbioje kino mugėje Lietuva tarptautinę kino rinką pažindins su šalies perspektyvomis, į ją šiemet išsiruošė per 60 industrijos profesionalų.
Dvi savaites, gegužės 14-25 d., vyksiančiame festivalyje Lietuvos vardas skambės net tris kartus: konkursinėje programoje „Kritikų savaitė“ įvyks debiutinio trumpametražio Vytauto Katkaus kūrinio „Kolektyviniai sodai“ premjera. Tai pirmas lietuvių filmas patekęs į šią programą. Į programos „Dvi režisierių savaitės“ konkursą pateko bendros Latvijos-Lietuvos-Belgijos-Prancūzijos gamybos vaidybinis filmas „Olegas“ (rež. Juris Kursietis). Šiame filme vieną pagrindinių vaidmenų atliko Valentinas Novopolskij. Trečiasis lietuviško kino akcentas prisistatys Kanų festivalio trumpametražių filmų mugėje „Short Film Corner“: atranką įveikė ir bus rodomas naujausias Lauros Tamošiūnaitės-Šakalienės filmas „Laimei einant, užmigęs buvau“.
Viso pasaulio kino industriją sutraukiančioje kino mugėje „Marché du Film“ šiemet dirbs daugiau nei pusšimtis lietuvių. Mugėje Lietuvos kino centras atvers Lietuvos paviljoną, kuris lankytojus pasitiks šūkiu „Challange Accepted“ ir kvies susipažinti su svarbiausiomis kino naujienomis, pristatys kaip niekad palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje bei itin gerus pastarųjų metų rezultatus. Kino centras su Lenkijos kino institutu ir Čekijos kino fondu rengs tinklaveikos renginius kino gamybai tarp Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos skatinti
Mugės metu Baltijos šalių nacionalinių kino institucijų vadovai atnaujins trišalę bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatoma ir toliau skatinti bendrą lietuviškų, latviškų ir estiškų filmų gamybą, skirti dėmesio nacionalinių filmų platinimui kaimyninėse šalyse, bendradarbiauti Europos audiovizualinės politikos srityje.
Lietuvos stende interesantai galės gauti išsamią informaciją bei konsultacijas dėl iššūkiams pasirengusios Lietuvos sąlygų kino rinkoms: ir filmavimo, ir gamybos. Taip pat galės susipažinti su pelno mokesčio lengvatos teikiamais privalumais. Palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies ir užsienio filmų gamintojams sudaranti lengvata, galiojanti jau 5 metus, šiemet buvo padidinta iki 30% ir suteikia dar daugiau galimybių kino produkciją kurti Lietuvoje.
Paviljone bus galima susipažinti su naujausiais ir šiuo metu dar kuriamais lietuviškais filmais – viso net 113 lietuviškų kino projektų. Jie bus pristatomi šiais metais Lietuvos kino centro išleistuose leidiniuose „Lietuviški vaidybiniai filmai 2018-2019“, „Lietuviški dokumentiniai filmai 2018-2019“ ir „Lietuviška animacija ir VR filmai 2015-2019“. Skaitmenines šių leidinių versijas galima rasti ir internete.
Lietuvos ir jos talentų pristatymą Kanų kino festivalyje ir mugėje finansuoja Lietuvos kino centras.