Architektūrinis diskursas gali atstumti. Ne visi jaučiasi galintys pasisakyti apie juos supančią aplinką, nes pokalbiai apie architektūrą dažniausiai yra pernelyg konceptualūs arba teoretizuoti. O pagrindiniuose žiniasklaidos kanaluose architektūra yra aprašoma gana paviršutiniškai. Dėl šios priežasties, dažnai supratimas apie architekto profesiją, pastatų atsiradimą, architektūros ir visuomenės santykį, yra gana seklus. Kokia kritika būtų suprantama ir patraukli, tačiau nenuvertintų auditorijos? Kaip, be retušuotų vizualizacijų ir „fantastiškų“ fotografijų, ji gali padėti geriau suprasti erdvės kūrimą ir architektūros vertę? Ar provokacijos galėtų paskatinti diskusiją? Paskaitoje Mark Minkjan pasakos kaip „Failed Architecture“ projektas bando susieti architektūrą ir socialinius klausimus, pasitelkdamas naujas architektūros kritikos formas.
Mark Minkjan – jaunosios kartos architektūros kritikas ir miesto tyrėjas, kurį domina pastatų, aplinkos ir visuomenės sąveika. Mark Minkjan baigė miesto geografijos, ekonomikos ir sociologijos studijas Amsterdamo Universitete, netrukus po to tapo tinklaraščio „Failed Architecture“ leidėju ir redaktoriumi, to paties pavadinimo tinklalaidės sumanytoju ir prodiuseriu. Nuo 2011 metų, „Failed Architecture“ suteikia platformą daugiasluoksniam kritiniam miesto diskursui, kurio varomoji jėga – netradicines temas ir perspektyvas nagrinėjantis tarptautinis autorių kolektyvas. Tinklaraštis plečia architektūrinių žinių akiratį ir padeda vystyti kritišką žvilgsnį į aplinką, kurioje gyvename.
Taip pat, Mark yra vienas iš kultūrinių inovacijų centro „Non-fiction“ dalyvių, knygų redaktorius (tarp jų – Farming the City – Food as a Tool for Today’s Urbanisation bei netrukus pasirodysiančios Rewriting Architecture: 10+1 Actions), bei tokių medijos kanalų kaip „VICE“, „The Guardian“, „The Architectural Review“ autorius. Be to, Mark kuruoja „The Right to Build: self-build between dream and reality“ parodą, iki gruodžio mėnesio pabaigos eksponuojamą Amsterdamo architektūros centre.
2016 m. Mark Minkjan buvo apdovanotas Nyderlandų kūrybinių industrijų fondo stipendija, skirta į plačiąją publiką orientuotos architektūros kritikos plėtotei, taip pat Geert Bekaert apdovanojimu už architektūros kritiką.
Šiuo metu Mark Minkjan dėsto Amsterdamo Architektūros ir Gerrit Rietveld akademijose.
Pokalbis anglų kalba vyks 2019 m. spalio 16 d., trečiadienį,
MO muziejuje, Pylimo g. 17, Vilniuje.
Pokalbio pradžia: 20.00. Renginys nemokamas.
Pokalbį pristato: Lietuvos kultūros taryba, Tarkett, Paroc.