Praėjusį savaitgalį Kroatijoje įvyko garsiausios pasaulio cirko trupės „Cirque du Soleil“ gastrolių turo „Corteo“ premjera. Vieną labiausiai įtraukiančių ir savo akrobatinių numerių gausa išsiskiriančių šou ne už ilgo gyvai pamatys ir Lietuvos žiūrovai – cirkas Vilniuje viešės rugpjūčio 25-28 dienomis.
Šiuo metu net aštuonias dienas iš eilės pasirodymus Splito „Spaladium“ arenoje rengianti „Cirque du Soleil“ trupė, prieš atvykdama į Lietuvą, dar surengs beveik 50 pasirodymų Belgijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Iš viso cirkas iki metų pabaigos surengs virš 100 „Corteo“ šou dešimtyje šalių.
„Corteo“ bus jau šeštasis „Cirque du Soleil“ šou Lietuvoje. Ankstesnius cirko pasirodymus Vilniuje jau matė per 100 tūkst. žiūrovų. Įspūdingasis „Corteo“ šou pirmąkart pristatytas 2005 metais Monrealyje, Kanadoje, o nuo to laiko jį jau spėjo išvysti virš 9 milijonų žiūrovų dvidešimtyje pasaulio šalių.
„Lietuvoje jau organizavome penkis „Cirque du Soleil“ pasirodymus ir kaskart jų šou tiesiog atima žadą. „Corteo“ pasirodymas dėl pandemijos buvo perkeltas, todėl labai džiaugiamės, jog vasarą pagaliau žiūrovams padovanosime cirko šventę“, – teigė renginį organizuojančios „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.
Jungtinėse Amerikos Valstijose „Corteo“ šou stebėjęs T. Inčikas įsitikinęs, kad lietuviams jis be galo patiks: „Corteo“ tarytum sujungia visas iki šiol Lietuvoje matytų cirko šou stiprybes. Tai tarsi penki šou viename. Dėl to labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Lietuvos žiūrovai turės galimybę išvysti šį pasirodymą“.
Iš kitų „Cirque du Soleil“ areninių pastatymų „Corteo“ išsiskiria unikalia scena, primenančia cirko palapinę. Daugeliui akrobatinių triukų atlikti naudojama daug akrobatinės įrangos, kurią specialiai šiam šou sukūrė cirko inžinieriai. Nuotaikingo pasirodymo metu žiūrovams pristatoma net 16 skirtingų akrobatinių numerių, kuriuos jungia bendra siužetinė linija.
Scenos koncepcija ir išdėstymas arenoje sukuria teatro atmosferą, o pati scena primena vaizdą, matomą didžiojoje palapinėje – žiūrovai sėdi ne puslankiu, o ratu, vieni prieš kitus. Eifelio bokšto įkvėpta scenografija ir meistrų rankomis išpieštos didžiulės užuolaidos scenai suteikia didingumo, o pačiam šou – poetiško tono.