Klausytojų pamėgtas ir radijo teatro profesionalų užsienyje įvertintas audioserialas „Šiaurės miestelis“ sugrįžta antram sezonui. Vienintelis jaunimui skirtas lietuviškas audioserialas nuo gruodžio 1 d. aštuonias dienas iš eilės bus transliuojamas StartFM eteryje ir pristatomas populiariausiose tinklalaidžių platformose internete.
Audioteatras „Bilietų nėra“ pagal Teklės Kavtaradzės ir Birutės Kapustinskaitės scenarijų kuriamą „Šiaurės miestelį“ apibūdina trumpai – „apie jaunus mus“. Serialas skiriamas jaunų profesionalų, trisdešimtmečių kartai. Antrajame sezone tęsiamos istorijos apie jaunų žmonių paieškas: namų, pilnaverčių santykių, savęs įprasminimo.
Gelminė Glemžaitė: man įdomu vaidinti vien balsu
Serialo istorijos centre – prieš metus išsiskyrusi, jauna perspektyvi kompozitorė Marija (akt. Gelminė Glemžaitė). Pati to nesuvokdama skyrybų liūdesį ji glaisto niekur nevedančiais pasimatymais, trumpalaikiais fiziniais ir emociniais ryšiais. Naujas etapas prasideda rudenį, kai Marija pradeda dėstyti Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje. O ir asmeninis gyvenimas ima keistis susipažinus su bendraamžiu savo studentu.
„Mane visų pirma sudomino, kad tai yra audioserialas, nes tokios patirties nebuvau turėjusi. Dirbant su reklamų garsinimu arba animacinių filmukų dubliavimu, bandai įtaikyti kalbėjimą į nupiešto personažo lūpas, atkartoti panašią manierą, o audioseriale yra daugiau kūrybinės laisvės. Man visada patikdavo darbas su garsu, nes įdomu vaidinti vien balsu. Dažniausiai atrodo, kad aktoriaus pagrindinis įrankis yra veidas, išraiška, kūno kalba, žvilgsnis, o kai lieka tik balsas, įdomu pamatyti, kaip viskas keičiasi.
Dar prieš gaunant pasiūlymą buvau išklausius pirmą šio audioserialo sezoną ir tada klausydama galvojau: „Hmm, kaip faina, būčiau norėjusi ir aš čia dalyvauti“, todėl labai apsidžiaugiau, kai pakvietė dirbti į antrą sezoną. Aišku, tada perskaičiau scenarijų, kuris man buvo labai artimas ir įdomus (scenaristės puikiai padirbėjusios). Tad patraukė visi šie komponentai“, – sakė Marijos personažą kurianti aktorė Gelminė Glemžaitė.
Audioseriale pagrindinius vaidmenis taip pat kuria Laurynas Jurgelis, Aistė Zabotkaitė ir Simonas Dovidauskas. Iš viso projekte dalyvauja beveik 40 įvairių sričių menininkų.
Antras sezonas brandesnis ir jautresnis
Pagal originalų B. Kapustinskaitės ir T. Kavtaradzės scenarijų kuriamo serialo antrasis sezonas nuo pirmojo skiriasi branda ir temų jautrumu. Temos atspindi jauno žmogaus kelią į atsakomybių, pasirinkimų ir sudėtingų sprendimų lauką, scenaristės neslepia, kad šiame kūrinyje daug inspiracijų ir iš jų gyvenimų
„Pirmasis „Šiaurės miestelio“ sezonas buvo gana komiškas, pilnas puikiai atpažįstamų buitinių detalių. Nors atpažįstamumo faktorius išlieka ir antrajame sezone, čia labiau gilinamasi į vidines personažų problemas, aplinkos įtaką joms. Tai natūraliai daro įtaką kintančioms temoms ir dialogams. Svarbus sezono atmosferą lemiantis dėmuo – Jurgos Šeduikytės muzika, kuri taps išskirtiniu serialo garso takeliu. Jos kūryba gana glaudžiai siejasi su aktorės G. Glemžaitės kuriamu personažu,“ – sakė serialo režisierius Ričardas Matačius.
„Šiaurės miestelis“ apdovanotas Didžiojoje Britanijoje
Pirmojo audioserialo „Šiaurės miestelis“ sezono premjera įvyko 2018 m. Serialas sulaukė didelio klausytojų dėmesio Lietuvoje bei užsienyje – projektas buvo pristatytas prestižiniame žiniasklaidos festivalyje „Prix Europa“ ir tarptautiniame Didžiosios Britanijos radijo teatro festivalyje, kur konkursinėje programoje užėmė IV-V vietą. Tarptautinėje radijo teatro profesionalų bendruomenėje serialas buvo giriamas už radijo teatrui neįprastą vizualumą ir kino kūrybos principų taikymą. Naujasis „Šiaurės miestelio“ sezonas išlaikys tuos pačius kūrybos principus, tačiau pasiūlys kitokią klausymo patirtį.
„Neretai televizijos ar įvairių internetinių platformų serialai konkuruoja su kino filmais. Ši industrija labai patobulėjo, tad pristatant antrąjį „Šiaurės miestelio“ sezoną nusprendėme išbandyti schemas, kurios yra naudojamos pristatant internetinius serialus. Tai, kad mūsų kuriamas projektas yra skirtas ne žiūrėti, o klausyti, nereiškia, jog ir auditorijos įpročiai yra kitokie. Tad atsižvelgus į įvairias serialų transliacijos patirtis ir auditorijos įpročius priėmėme sprendimą antrojo sezono serijas transliuosi ne kartą per savaitę, o aštuonias dienas iš eilės. Tai – pirmasis lietuviškas audioserialas, kurio transliacijos bus vykdomas tokiu principu“, – sakė audioteatro „Bilietų nėra“ prodiuserė Rasa Kregždaitė.
Audioserialo kūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.