Menu
 
 

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

2020 04 02  16:40  |  Pokalbiai

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotrauka – Paulius Zizliauskas ©

Grubūs motyvai, tamsūs atspalviai, grandinės, gyvatės ir profesionalios vietos fantazijai paliekančios nuotraukos, kurios nuneša į laisvės kupinus laikus – Greta, „Billy Not Silly“ kūrybos vadovė, dalinasi artimu žvilgsniu į prekės ženklą, kuris slepiasi po visu tuo.

Greta, papasakoki apie kūrybą. Kaip ji atsirado tavo kasdienybėje?

Mados industrijos studijoms atvedus iš Joniškio gyventi į Vilnių, dar besimokydama universitete gavau pasiūlymą pradėti dirbti su „Billy Not Silly“ ateities idėja ir vizija, kurios mus atvedė iki čia, kur esame dabar. Taip ir prasidėjo mano kūrybos kelias. Ir galbūt nuskambės banalokai, bet esu iš tų žmonių, kurie mano, kad kūryba kiekvienas užsiimame kasdien. Nuo ryto iki vakaro. Visą gyvenimą. Tačiau kai kalbame apie kūrybą, kurią skiriame kitiems – vienareikšmiškai „Billy Not Silly“ mane įsodino į šias roges ir išmokė kurti nebe sau, bet ir kitiems. O svarbiausia – iš širdies.

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotraukos – Alina Pasiuk ©

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Turbūt daugumai kaip ir man kyla klausimas – ką reiškia pavadinimasBilly Not Silly?

Jame užkoduotas neiginys. Tikriausiai kiekvienas esate girdėję anglišką posakį – Silly Billy. Taigi, pasitelkę jį, tarytum laužome dar vieną, nors labai paprastą ir kasdienišką stereotipą, kurių mūsų kasdienybėje, ypač jaunoje kartoje, tūno labai daug. Pavadinimas skambus, lengvai įsimenantis ir svarbiausia – paneigiantis nusistovėjusią tvarką. Mūsų pavadinimą nuo šiol galima šifruoti ir kitaip – Be Non-Standart.

Kokiam žmogui kuriate? Kokią idėją skleidžiate?

„Billy Not Silly“ komanda kuria laisvam, drąsiam ir šiuolaikiškam žmogui, kuriam neegzistuoja jokie stereotipai. Taip pat svarbu paminėti, kad esame vienas iš nedaugelio unisex prekės ženklų Lietuvoje. Tad kuriame tiek vyrams, tiek moterims jų neišskirdami. Kol kas didžioji mūsų klientų dalis – jaunimas, o vyresnieji, kaip pastebėjome, kartais kiek prisibijo. Jie nedrįsta į savo garderobą įtraukti drabužių su, neva, per daug pretenzingomis detalėmis dėl to, ką pagalvos kiti, net jei ir patys to nori. Pastebėjome, jog žmones „riboja“ jų amžius, darbo aplinka, o kartais netgi gyvenamoji vieta. Jie tiesiog bijo atrodyti taip, kaip iš tiesų nori. Kompleksuoja. Dėl to labai liūdna. Juk stiliui amžius neegzistuoja. Tiesa, išlaisvinti vyresnio amžiaus žmones, ypatingai konservatyvumu pasižyminčius lietuvius – užduotis nemenka. Tačiau tai vienas mūsų tikslų, kurį žadame žūt būt įgyvendinti.

Pagrindinė „Billy Not Silly“ žinutė – being different is our goal. Mes skleidžiame žinią apie unikalų, natūralų, kitokį ir kartu visokį grožį. Mes beveik neredaguojame nuotraukų. Tai reiškia, jog apytikriai fotošopas naudojamas galbūt vienoje fotosesijoje iš dešimties. Tokie natūralūs dalykai kaip nelygi modelių oda ar natūraliai pasiraukšlėjantys drabužiai nėra slepiami. Tiesa, dėl šio sprendimo ne kartą esame sulaukę gana įvairių komentarų. Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad tai ne visai estetiška ir per daug realu. Būtent tokie komentarai mus dar labiau pastūmėjo į priekį. Nes per daug realu nebūna. Pasaulis pavargo nuo dirbtinio tobulumo ir jo sukurtų rėmų, į kuriuos visi kiekvieną dieną bandome įtilpti. Mes stengiamės žmonėms transliuoti ir diegti, jog visi mūsų trūkumai, dėl kurių išgyvenam – normalu ir dėl jų neturėtų būti gėda. Niekada.

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotraukos – Alina Pasiuk ©

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nevengiate grandinių, raudonos spalvos, kaukių. Pasidalink, kodėl kūryboje naudojate tokius elementus. Ką tuo norite pasakyti?

Šie elementai ryškūs, drąsūs, tam tikrame kontekste gali pasirodyti ir provokuojantys, nes jie kitokie. Tai mus labiausiai ir veža. Mūsų džemperiai su grandinėmis tapo visišku topu ir kol kas daugiausia atsiliepimų gavusiu kūriniu. Mums svarbu suderinti patogumą ir drąsą. Dažnai žmonės, norėdami labiau išsiskirti ir pabrėžti savo unikalų stilių, griebiasi ne pačių patogiausių drabužių ir save alina. O mes deriname realų komfortą su drąsiomis detalėmis. Jei atvirai, mums patiems kartais keista, jog tokios detalės kaip metalinės grandinėlės kartais įvardijamos kaip gana drąsios: „Atrodo labai gerai, bet nežinau, ar išdrįsčiau…“ Mes stengiamės daryti viską, kad išjudintume tokius žmones ir prisidėtume prie jų išsilaisvinimo. Todėl nuolat kartojame – be non-standart. Iš tiesų gyvenimas per trumpas, kad galėtume sau neleisti apsivilkti to drabužio. Gyvenimas per trumpas neleisti sau atrodyti taip, kaip nori. Taip pat naudojame ir kaukes, kurios fotosesijose atliko baimės vaidmenį. Baimės atrodyti taip, kaip nori. Paradoksalu, bet taip lengviau iškelti rūpimus klausimus į paviršių. Visi šie išvardinti elementai šiuo metu yra ant bangos. Visada keliaujame su mados tendencijomis, bet aklai jų niekada nesivaikome. Esame iš tų, kurie kruopščiai atsirenka įvairias detales iš kažkuriuo metu vyraujančio tendencijų viesulo ir pritaikome tik tai, kas mums tikrai tinka ir be ko jau daugiau neįsivaizduojame savęs. Netoleruojame aklo mados bangų sekimo ir viso to „krovimo“ ant savęs.

Greta, Billy Not Silly komandoje esi itin svarbi. Kaip ir pati sakai, kūryba užima visą tavo dieną ir naktį, visą gyvenimą. Galbūt turi kažkokį slaptą kūrybinį procesą?

Aš vis dar mokausi save talpinti į šiek tiek griežtesnius ir tikslesnius kūrybinio darbo rėmus. Būna dienų, kai vos spėju žymėti galvoje sproginėjančias idėjas, o kartais užtrunka itin ilgai. Tai tiesiogiai priklauso nuo mano nuotaikos. Niekad per prievartą nekuriu pozityvaus ir juokingo teksto, jeigu tą dieną jaučiuosi labai melancholiškai. Geriau tada ją išnaudoju kurti ateities projektus, kurių tematika kiek rimtesnė ir gilesnė.

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotrauka – Paulius Zizliauskas ©

Praėjusių metų ryškiu Billy Not Silly įvykiu tapo kolekcijos pristatymas, virtęs performansu. Papasakoki apie jį plačiau.

Prisiminę savo naujausios kolekcijos „Prison of Standarts“ šou, visi norim šypsotis. Buvo nerealu. Pristatėme unisex golfus, kurių kaklai apjuosti išsiuvinėtomis spygliuotos vielos imitacijomis. Taip pat mūsų ir naktinio klubo „Lizdas“ bendradarbiavimo vaisius – žalius ir juodus extra oversized marškinėlius, šio sezono must have – taktines, gatvės stiliaus liemenes, rankines su metalinėmis rankenomis bei daug kitų neįpareigojančios mados atributų.

Kolekcijos pristatymas vyko slaptoje lokacijoje – milžiniškame rūsyje Geležinkelio gatvėje. Standartų kalėjime dominavo pritemdytos raudonos šviesos, pagrindiniame fojė buvo įrengta sovietinio buto imitacija. Pasitikome svečius su šampano taurėmis ir paslaptingos, lėtos elektroninės muzikos ritmais. Tiesa, pradžioje ji buvo negarsi, nes negalėjome išgąsdinti gyvačių. Taip, mūsų kolekcijos pristatyme buvo tikrų gyvačių, su kuriomis svečiai galėjo fotografuotis. Gyvatės čia buvo neatsitiktinai, jos simbolizavo atsinaujinusį „Billy Not Silly“ logotipą.

Prasidėjus naujosios kolekcijos pristatymo performansui, modeliai tūnojo tikrose kalėjimo kamerose, o žiūrovai vaikščiojo koridoriumi ir apžiūrinėjo mūsų naujuosius drabužius ir juos vilkėjusius sukurto mini spektaklio autorius. Kamerose modeliai, kaip įprasta kalėjimuose, rūkė, žaidė kortomis, gyveno įprastą kalėjimo gyvenimą. Vienas ryškiausių to vakaro elementų – pirmoji kamera, kurioje modelis, tatuiruočių meistras, darė tatuiruotę kitam modeliui tiesiog per kolekcijos pristatymą

Performansas truko pusvalandį, jo pabaigą įprasmino sirenos garsas iš šokių aikštelės, visi modeliai – standartų kalėjimo belaisviai – pabėgo. Pasibaigus kolekcijos pristatymui, vakarėlis tęsėsi toliau – laukė kokteiliai ir mažos tatuiruotės prisiminimui.

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotrauka – Paulius Zizliauskas ©

Įkvėpimas neprognozuojamas. Kur jo semiesi, kai pritrūksta?

Įkvėpimo semiuosi iš drąsių ir stilingų žmonių, iš subkultūrų, istorijos ir jos laikmečių. Šiuo metu vėl daug dėmesio skiriu postsovietinei estetikai, kuri, mano manymu, mums, lietuviams, yra svarbi lygiai tiek, kiek yra skaudi. Daugelis vengia šios temos ne tik madoje, bet ir gyvenime, o aš manau, kad negalime jos pamiršti, ir mada yra tobulas įrankis tai atgavinti, prisiminti ir įprasminti.

Vieni iš daugelio mano mėgstamiausių instagram’e: @sitabellan, @melovemealot, @fffetisova, dizaineris @antonbelinskiy, lietuvės stilistės @simonase ir @aurafoxhere.

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Nuotraukos – Alina Pasiuk ©

„Billy Not Silly“ – griaunantys stereotipų sienas

Kur su komanda matote Billy Not Silly po penkerių metų?

„Billy Not Silly“ bus užaugęs su dar stipriau puoselėjamomis vertybėmis ir apie tai daug diskutuos su savo klientais per įvairius projektus. Žinau, kad po penkerių metų mūsų produkciją bus galima įsigyti ne tik Lietuvoje. Iš tiesų mes turim daug svajonių, bet viena didžiausių – atidaryti savo fizinę parduotuvę Vilniuje. Tikiuosi, kad tam neprireiks net penkerių metų, nes mylime tai, ką darome, ir darome tai iš širdies. Todėl negalime nepasiekti ir jūsų širdžių.

InstagramFacebook, parduotuvė. 


Komentuok:




*



Reklama