Vėjuotą sausio 17-ąją Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose, įsikūrusiuose Vilniaus senamiesčio širdyje, rinkosi įvairaus muzikinio skonio, profesijų ir pomėgių muzikos mylėtojai. Koncerte „Negaliu negroti“ pasirodė fortepijono studijos TonArt“ mokytojai – profesionalūs pianistai, jų studentai ir renginio svečiai, tarp kurių – vienas žymiausių Lietuvoje ir pasaulyje M. K. Čiurlionio kūrinių ekspertų, kompozitoriaus proanūkis pianistas Rokas Zubovas.
Ketvirtojo fortepijono studijos „TonArt“ gimtadienio paminėjimui skirtame koncerte net devynis iš keturiolikos kūrinių atliko suaugusieji „TonArt“ studentai. Didžioji dalis muzikos mėgėjų su fortepijonu pažintį pradėjo ne vaikystėje, kaip įprasta, o suaugę.
Fortepijono studijos įkūrėja, koncertuojanti pianistė ir suaugusiųjų mokytoja Eglė Andrejevaitė nesitikėjo, kad per pandemiją taip išaugs norinčiųjų mokytis skaičius. „Lietuvoje vis daugiau žmonių, aktyviam poilsiui pasirenkančių grojimą fortepijonu. Tai absoliučiai skiriasi nuo jų tiesioginės profesinės veiklos, tad poilsis maksimalus. Kaip ir malonumas, kai pavyksta suderinti vidinę klausą, smegenų darbą ir rankų judesius“ , – dalijasi pianistė.
Viena iš atlikėjų, grimo dailininkė-dėstytoja, grimerių mokyklos įkūrėja Eglė Kojalienė sako, kad groja fortepijonu, „<…> nes tai leidžia patirti persikėlimo į „tobulą gyvenimą“ jausmą. Gyvenimą be pykčio, blogų minčių ir streso. Tai gyvenimas, kurį valdo muzika ir tos gerosios vibracijos, kurios apsaugo ir išlaisvina nuo visų gyvenimo sunkumų ir negandų. Tiesiog tai mano gyvenimo ZEN“.
Koncerte „Negaliu negroti“ skambėjo klasikinės muzikos pavyzdžiai: Bach-Gounod „Ave Maria“, Jules Massenet „Meditacija“ iš operos „Thais“, Frédéric Chopin „Nocturne C sharp major No. 20 op. Posth“. Drauge ant scenos vietos rado ir populiariosios muzikos kūriniai – Elton John „Your Song“, Sting „Fields of gold“, Lady Gaga „Shallow“.
Koncertą išskirtiniais pasirodymais papildė muzikantų profesionalų, pianisto Kęstučio Pavalkio ir vokalistės bei fleitininkės Eglės Pavalkės, duetas. Vakarą vainikavo Roko Zubovo atliekama improvizuota M. K. Čiurlionio kūrinių pynė.
Muzikinės gaivos kupiną vakarą žiūrovai turėjo galimybę ne tik išgirsti minėtus kūrinius, bet ir susipažinti su memorialiniu kultūros centru – M. K. Čiurlionio namais, kuriuose kompozitorius ir dailininkas gyveno 1907–1908 metais.
Fortepijono studija „TonArt“ – tai pirmoji Lietuvoje studija, skirta tik suaugusiems, norintiems išmokti groti arba tobulinti turimus grojimo įgūdžius. Studijos įkūrėja pianistė Eglė Andrejevaitė pakvietė kolegas, koncertuojančius pianistus, besispecializuojančius suaugusiųjų mokyme, susiburti ir drauge dalintis fortepijono meno paslaptimis su ieškančiais muzikos. Nuo pirmųjų veiklos metų studijos bendruomenė aktyviai įsiliejo į tarpkultūrinį šalies gyvenimą: surengė viešus koncertus Vilniuje, Biržų pilyje, koncertavo Jungtinės karalystės ambasadoje vykusiame DofE programos renginyje, pandemijos pradžioje koncertavo Lietuvos medikams, vedė muzikos užsiėmimus MO muziejaus atidaryme.