,,Vogue“ laikomas legendiniu leidiniu, be to, tai – vienas žinomiausių žurnalų pasaulyje. Tai tarsi kaleidoskopas, fiksuojantis ryškiausius metų mados įvykius, reiškinius, tendencijas bei asmenybęs, ilgainiui tapęs kone privaloma biblija kiekvienai fashionistai, nesibodinčiai gaudyti mados musonų ir pasatų. ,,Vogue“ – neabejotinai skambus vardas mados istorijoje. Nepatikėsite: žurnalas, sukurtas dar 1892-aisiais Amerikoje, tuomet buvo prieinamas labai nedideliam ir išskirtiniam visuomenės sluoksniui. Bėgant metams keitėsi leidinio koncepcija ir auditorija. Jis pradėtas leisti Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Australijoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Italijoje, Meksikoje bei Ispanijoje ir tapo pasiekiamas visiems. ,,Vogue“ per gerą šimtmetį suspindėjo ir tapo kelrode žvaigžde viso pasaulio moterims, trokštančioms naujų mados idėjų, siektinų idealų ir elegancija žavinčio gyvenimo būdo. Visus tuos metus žurnalo puslapius puošė ir legendinės moterys – dizainerės, laikytos ryškiomis mados ikonomis.
Trumpai apie kūrėjas. Pasigrožėkime įvairių laikų fotografijomis.
Elsa Schiaparelli (1890-1973). Italų dizainerė. Elsa kartu su savo didžiąja konkurente Coco Chanel buvo žymiausios tarpukario mados veikėjos. Pradėjusi nuo mezginių verslo, Elsa susižavėjo siurrealistų kūryba, ypač – su kartu dirbę Salvador Dali ir Alberto Giacometti. Po Antrojo pasaulinio karo dizainerė nesugebėjo prisitaikyti prie naujų laikų pokyčių ir jos verslas žlugo.
Coco Chanel (1883 08 19 – 1971 01 10) buvo prancūzų modeliuotoja, išgarsėjusi savo mažos juodos suknelės idėja. Ji ne tik pirmoji atskleidė juodos spalvos, kuri iki tol tiko tik gedului, elegantiškumą, bet ir nustebino dabar jau puikiai atpažįstamo ,,Chanel“ stiliaus kostiumėliais ir per petį permetamomis rankinėmis. Abu pastarieji, beje, iki šiol laikomi jos mados namų firminiu ženklu. Į madą įžengus Coco, marinistinio stiliaus drabužiai tapo būtinu atostogų atributu. Coco Chanel vardas įamžintas ir kvepaluose ,,Chanel Nr. 5“. Nuo 1983 metų Chanel mados namams vadovauja Karl Lagerfeld.
Donna Karan gimė 1948 metų spalio antrą dieną. Ši amerikietė – dizainerė, prekinių ženklų Donna Karan New York ir DKNY patentuotoja. Donna siūna prabangių drabužių linijas bei kuria kvepalus šiuolaikinėms, jaunoms miesto moterims ir merginoms. Moteris teigia, kad sėkmės paslaptis – pati dizainerė, nes kuria tai, kas tinka jai pačiai.
Rei Kawakubo gimė 1942 m. spalio 11 d. Rei yra japonų modeliuotoja ir Comme des Garçons mados namų įkūrėja. Įdomu tai, kad ji pati nemėgsta mados ir savo metu kategoriškai priešinosi visiems stereotipams, peršamiems mados industrijos. Rei sėkmė aiškina jos amžinu novatoriškumu: ji nebekartoja to, kas jau buvo sukurta. Rei Kawakubo gyvena gan atsiskyrėliškai, atsiribojusi nuo žiniasklaidos ir viešumos, o apie moterį kalba jos inovatyvi kūryba, įkvepianti kitus, vėlesnės kartos dizainerius.
Ann Demeulemeester, gimusi 1959 m., yra belgų dizainerė, o jos drabužių kolekcijos kasmet demonstruojamos Paryžiaus madų savaitėse. Dizainerė mėgsta stebinti netikėtomis kolekcijomis, rūbų kirpimais ir konstrukcijomis bei spalvų pasirinkimu.
Jil Sander gimė 1943 m. lapkričio 27 d. Tai vokiečių dizainerė, įsteigusi savo mados namus. Šis jos vardo prabangos ženklas sukurtas dar 1978 metais. Jil Sander kūriniams būdingas ,,švarus“ minimalizmas, taip pat moteris žinoma ir kaip kvepalų kūrėja.
Vivienne Westwood (g. 1941 m. balandžio 8 d.) – britų mados dizainerė, išpopuliarinusi punk ir naujosios bangos (angl. New Wave) mados tendencijas. Žinoma kaip medvilnės dukra bei batų kūrėja. Populiariausias Vivienne titulas – pankų motina. Tarptautinėje mados industrijoje Vivienne vertinama kaip viena originaliausių dizainerių.
Diane von Furstenberg – belgų ir amerikiečių kilmės mados dizainerė, gimusi paskutinę 1946 metų dieną. Sėkmė nusišypsojo jai 1972 metais, kai Diane pristatė savo žymiąją susiaučiamą ir kojas atidengiančią suknelę, kuri ties liemeniu surišama dirželiais. Šio nesudėtingo modelio suknelių parduotas tiražas siekė net penkis milijonus vienetų, o kūrėją viršeliui pozuoti pasikvietė leidinys ,,TIME“. 1997-aisiais Diane vėl su trenksmu sugrįžo į mados pasaulį ir kasmet pristato naujas egzotiškų raštų, žemę šluojančių suknelių variacijas bei boho stiliaus maudymosi kostiumus.
Carolina Herrera yra kilusi iš Venesuelos, tačiau priėmusi Amerikos pilietybę. Ji gimė 1939 metų sausio 8 d. ir daugumai mūsų žinoma kaip rafinuoto, moteriško stiliaus atstovė. Jos klasika, elegancija ir prabanga susideda iš intriguojančių detalių, aiškaus ir užbaigto stiliaus.
Stella McCartney (g. 1972 m.) mada susidomėjo dar vaikystėje. Būdama penkiolikos, iš gimtosios Anglijos išvyko į Paryžių, kur gavo praktiką pas garsų dizainerį Christian Lacroix. Vėliau Stella įsidarbino ,,Vogue“ redakcijoje. 1995 m. ji baigė žymųjį menų ir dizaino koledžą Saint Martin‘s ir vos po dvejų metų buvo paskirta legendinių mados namų Chloe pagrindine dizainere. Stella McCartney šiandien yra sukūrusi ne tik savo vardines drabužių, avalynės, sportinių aksesuarų linijas, bet ir kosmetikos bei parfumerijos produktus.
Consuelo Castiglioni (gimė 1959 metais) turi čilietiško kraujo ir užaugo Šveicarijoje. 1994-aisiais įkūrė garsiąją kompaniją Marni. Castiglioni buvo ne kartą nominuojama ir patekusi į kūrybingiausių verslo žmonių šimtuką.