Dizainerio Giedriaus Paulausko atkurtą pokario Lietuvos partizanų švarką ir jam skirtą ekspoziciją Kauno įgulos karininkų ramovėje aplankė bei lydimas dizainerio apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas. Už pokario istorijos puoselėjimą jis įteikė G. Paulauskui savo vardo medalį.
„Susitikimas su Lietuvos kariuomenės vadu J. V. Žuku man paliko labai gerą įspūdį. Jo parodytas dėmesys tam, kas man asmeniškai yra taip svarbu ir artima, dar kartą patvirtino, kad dirbu tinkama kryptimi. Kartu apžiūrėjome ekspoziciją, kalbėjomės apie joje esančius originalius tarpukario drabužius, kariams ir partizanams priklausiusius, jų naudotus daiktus, tų daiktų istorijas. Kariuomenės vadui papasakojau apie savo atkurto švarko detales, pavyzdžiui, apie tai, kad originalias to meto sagas man visai atsitiktinai pavyko gauti Vilniuje ant Tauro kalno vykstančiame sendaikčių turguje“, – sako dizaineris G. Paulauskas.
Dizainerio ekspoziciją Lietuvos kariuomenės vadas J. V. Žukas apžiūrėjo atidaręs Kauno įgulos karininkų ramovėje praėjusį penktadienį, balandžio 17-ąją, vykusį seminarą „Šauliai-partizanai Lietuvoje XX a. pirmoje pusėje“. J. V. Žukas yra šio renginio globėjas.
Pokario Lietuvos partizanų švarką dizaineris Giedrius Paulauskas atkūrė vedamas profesinės aistros kaip to laikotarpio rekonstrukciją. Pusmetį trukusio darbo rezultatą jis pristatė šį kovą – Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Praėjusią savaitę iniciatyvos „Gražinkime Kauną“ kvietimu dizainerio ekspozicija, kurioje kartu su atkurtuoju švarku eksponuojama ir unikali tarpukario Lietuvos kario uniforma bei pokario partizanų naudota ekipuotė, iš Vilniaus buvo perkelta į Kauną.
Perkeldamas ekspoziciją į Kauną G. Paulauskas ją praplėtė: iš karinio antikvariato parduotuvės „MilitaryShop“ ir rekonstruktoriaus Ramūno Skvirecko pasiskolintą ekspozicijos dalį – originalų Lietuvos kario mundurą (pagal jį ir buvo siuvami partizanų švarkai), pokario partizanų naudotą ekipuotę (originalias uniformines kelnes, diržą, kt.) – papildė daugiau autentiškų to laikotarpio daiktų. Dalis jų – Kauno įgulos karininkų ramovės nuosavybė.
Informaciją apie partizanų dėvėtus švarkus dizaineris G. Paulauskas rinko ir švarką atkūrinėjo maždaug pusmetį – lankė privačius kolekcininkus ir Kaune esančio Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondus, įdėmiai apžiūrėjo ir matavo ten saugomus švarkus, jų detales, sklaidė spaudą ir nuotraukas, žiūrėjo dokumentinius filmus.
Pirmiausia dizaineris nusprendė atkurti švarką, o ne visą partizanų uniformą su kelnėmis ir kepure, nes, kaip rodo įvairūs jo išnagrinėti šaltiniai, švarkas buvo pagrindinė partizanų uniformos detalė. Prie jo mūvimos kelnės dažnai buvo civilės, neuniforminės.
Pokario Lietuvos partizanų temą dizaineris analizuos ir toliau. Jis planuoja atkurti ir kitus pokario partizanų drabužius. Atkurtą partizanų švarką galima apžiūrėti Kauno įgulos karininkų ramovėje iki gegužės 14 dienos.