Jau penktus metus iš eilės Kauną savaitei laiko “okupuoja” dizainerių, meno kūrėjų ir jų mylėtojų fiesta – Dizaino savaitė 2016! Festivalio organizatoriai Kaune – VŠĮ “Interjero Erdvė”, kurių vienas pagrindinių tikslų – skatinti platesnį dizaino panaudojimą gamyboje, komunikacijoje bei viešosiose erdvėse kaip svarbų faktorių šiuolaikinei visuomenės raidai. „Dizaino savaitės 2016“ organizacinės grupės vadovas Kaune ir VŠĮ „Interjero erdvė“ bendrasteigėjasGiedrius Bučas pabrėžia festivalio svarbą visuomenei: „Dizaino savaitė – tai platforma, kur įvairūs menininkai, architektai, dizaineriai gali realizuoti save ir savo idėjas. Svarbiausias aspektas tame, jog sukurtas dizainas šio festivalio metu būna pristatytas visuomenei tam siekiant kiekvieną įtraukti ir išvystyti suvokimą, kaip dizainas gimsta ir koks jo procesas iki pardavimo.“ Šiemet pagrindiniams festivalio renginiams Kauno technologijos universitetas (KTU) atvėrė Laisvės alėjos širdyje įsikūrusių „Pieno centro“ rūmų duris.
Šiais metais festivalis pasipildė visas veiklas vienijančia tema „Jungtys“. Taip siekiama pabrėžti tiek šiuo metu itin augančią tarpsektorinio bendradarbiavimo, inovacijų svarbą, tiek dizaino įtaką šalies ekonominei, politinei situacijai, bei, žinoma, paskatinti festivalyje dalyvaujančius kūrėjus ieškoti netikėtų ir originalių dizaino objektų išpildymo bei pristatymo formų.
2016 – svarbūs metai Kaunui ir šio miesto meno žmonėms, nes Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, kuriam suteiktas UNESCO Dizaino miesto statusas. “Dizaino savaitės 2016“ idėją palaiko bei skatina ir Kauno miesto savivaldybė, savo ruožtu įtraukdama festivalį į oficialų miesto renginių sąrašą.
Pagrindinius Dizaino savaitės renginius gegužės 2 – 8 d. šiemet rasite po vienu stogu – viename žinomiausių Kauno tarpukario pastatų – „Pienocentro“ rūmuose. „Pienocentro“ rūmai anksčiau tarnavę kaip parduotuvė, užkandinė, kirpykla, biurai ir butai –taps pilni “Dizaino savaitės 2016” renginių: viršutiniuose aukštuose visą savaitę vyks: parodos, seminarai, konferencijos, pristatymai, kūrybinės dirbtuvės, užsiėmimai vaikams ir, be abejo, tris dienas trunkanti Lietuvos dizainerių mugė – KODAS|477.
Kauno „Dizaino savaitė 2016“ pritraukė nemažai unikalių menininkų, kurie pristatys baldų, plakatų, instaliacijų bei asmenines parodas. Pagrindinis parodų uždavinys – dizaino kaita laike, jo persipynimas. Šia tematika planuojama daugiau nei 30 įvairių parodų nuo „vintažinių“ baldų iki Kauno Dramos teatro afišų.
Aktyviai į festivalį įsitrauks Kauno technologijos universitetas (KTU). Universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Medžiagų inžinerijos katedra pristatys parodas „Linomagija III“ ir „KTU diplomo link“, o katedros lektoriai gegužės 4 d. 15 val. kviečia į paskaitų ciklą „Nuo technologijų iki dizaino ar atvirkščiai?“. Doc. dr. A. Gulbinienė skaitys paskaitą „Komfortas ar dizainas, o gal abu? Avalynės evoliucija“, prof. dr. V. Daukantienė – „Šiuolaikinės technologijos drabužių dizaine: 3D modeliavimas, terminis marginimas, virtualus prisimatavimas“, doc. dr. E. Kumpikaitė – „Tautinės tekstilės atgarsiai šiuolaikiniame interjere“.
KTU Studentų miestelyje prie Statybos ir architektūros fakulteto veiks skulptūrinė instaliacija „Formų biblioteka“.
Šiais metais prisijungia ir Nacionalinis Kauno dramos teatras – bendrovės rūmuose bus eksponuojama spektaklių plakatų paroda “Praeitis – neišsemiamas lobynas šiandienos kūrybai”, menanti šio teatro kūrybinį kelią nuo 1959 m. iki šiandienos. Taipogi senuosiuose rūmuose bus galima rasti juvelyrikos, stiklo ir fotografijos parodų. Viena pastarųjų “Šokio anatomija” – fotografijos paroda jungianti šokį, fotografiją, poligrafiją bei judesio vizualizaciją bus pristatoma ir atidaroma modernaus šokio pasirodymu improvizuojant.
Viena pagrindinių renginio idėjų bei aktualijų šiemet – antrinis dizainas, pritaikomas mūsų kasdienybėje. Antrinis dizainas – kūrybos technika, kurią taikant nebenaudojami daiktai rekonstruojami į kažką kokybiško, stilingo ar modernaus. Dažnai visuomenės kaip bevertė materija vertinami daiktai: senos kėdės, indai, stiklo dirbiniai ir kiti nenaudojami daiktai paverčiami naujais baldais, interjero detalėmis, šviestuvais ir pan. Pirmąją gegužės mėnesio savaitę suomiaiHenrik ir Isa Enbom – visuomenei pristatys suomių menininkų parodą „Real Life Playback“ („Tikro gyvenimo atgarsiai“).
Prie antrinio dizaino idėjos suvokimo ir vystymo socialinis projektas „Kūrybos kampas 360“ kviečia prisidėti ir visuomenę – parodoje „SENA yra NAUJA“. Išlaisvinant vaizduotę meno mylėtojai ir kūrybingi žmonės kviečiami kurti savo objektą – suteikti senam daiktui naują paskirtį ar išvaizdą. Originaliausi ar nepriekaištingai buityje pritaikomi daiktai ir instaliacijos sukurtos iš senų ar tiesiog nebenaudojamų daiktų bus eksponuojami Dizaino savaitės metu atsidarysiančioje „SENA yra NAUJA“ parodoje.
Kauno „Pienocentro“ rūmuose vyks daugiau nei dvidešimt konferencijų, seminarų bei pranešimų. „Dizaino savaitės 2016“ metu gvildensime meno, sovietinio palikimo, šiandienos šeimos ir šiuolaikinio Kauno aktualias temas kartu su socialinio verslo guru Mindaugu Daniu ir jo iniciatyva „Hub Camp”.
„Dizaino savaitės 2016“ renginiai neapsiribos tik „Pienocentro“ rūmų erdve. Šiemet į festivalio programą noriai įsitraukė mokyklos bei interjero salonai. Festivalio tradicija tapęs projektas „Dizainovacija“ vėl atnaujins daugelio Kauno Laisvės alėjoje bei senamiestyje įsikūrusių kavinių bei parduotuvių vitrinas. Projekte dalyvaujančios vitrinos taps ekspozicijų erdve jauniems ir jau žinomiems dizaineriams, o miesto gyventojus ir svečius pakvies į alternatyvų miesto turą.
Kiekvienas meną suvokiame skirtingai ir kiekvienas tuo esame unikalūs. Ateikite ir pasiimkite savo unikalumą taip prisijungdami prie Lietuvos kultūros skatinimo ir nepakartojamos dizaineriškos fiestos!