Menu
 
 

FASH 2014: ritmingas judėjimas didžiųjų podiumų link

2014 01 17  14:43  |  Aktualijos

Chaotiškas Berlyno veidas kiek pasimiršta ir į baltą salę pradeda rinktis vakaro svečiai, tarsi laikydamiesi kokio nerašyto juodai balto dresscode‘o. Prasideda šou, podiumu žingsniuoja modeliai, dėvintys nepriekaištingai pasiūtus drabužius. Viskas tikslu, pamatuota, kokybiška.

Taip prasidėjo European Fashion Award FASH – nuo 2005-ųjų vykstantys mados dizaino studentų apdovanojimai. Kartu tai buvo ir neformali Berlyno mados savaitės pradžia. Šiemet European Fashion Award buvo pateiktos 104 studentų iš 27 šalių paraiškos, iš kurių išrinktos šešios kolekcijos–laimėtojos. Kompetentingoje tarptautinėje komisijoje – patyrę mados ekspertai: Vokietijos dizaineris Michael Sontag, mados tinklo H&M dizainerė Margareta van den Bosch (su pastarąja SwO redaktorės interviu skaitykite SwO street #11 numeryje: http://issuu.com/swomagazine/docs/swostreet11), mados žurnalistas Robb Young ir kt.

Panašu, kad visi konkurso laimėtojai atrinkti tikrai ne šiaip sau. Stebėdama renginį net pamiršau, jog tai yra studentų darbai. Nebuvo tokių modelių, kur norėtųsi atleisti, jog kolekcijos kurtos nepatyrusių dizainerių, ir nejučiomis vis prisimindavau pastaruoju metu matytus mūsų jaunųjų dizainerių darbus. Jau ne pirmą kartą sakau, kad galbūt čia ne dizainerių, o konkursų kaltė, kadangi pas mus panašaus pobūdžio renginiuose kartelė ne tik kūrėjui, bet ir pačio renginio koncepcijai nėra iškelta labai aukštai ir tiesiog dingsta stimulas stengtis, nes žinai, kad gali susigriebti laurus net ir būdamas vidutinioku. Šiame konkurse yra reikšmingi tiek eskizai, tiek galutinė kolekcijos fotosesija, todėl dizaineriai turi išmanyti visą kolekcijos procesą ir jos pateikimą. Reikia nepamiršti ir to, jog kolekcijos, dalyvaujančios atrankoje, turi atitikti kasmet besikeičiančią konkurso temą. 2013-ųjų metų tema buvo „SEXes“, šiais metais kolekcijas apjungė tema „Rhythm“. Ar visi kolekcijų autoriai sugebėjo pagrįsti bendrą konkurso temą – čia jau kitas klausimas, dažniausiai ritmą bandyta perteikti per kontrastus, vieni sugebėjo nepalikti nė menkiausių abejonių, jog kolekcija atitinka temą, kiti, susidaro įspūdis, stengėsi tą ritmą kolekcijoje įžiūrėti.

Kaip jau minėjau, renginio metu galėjome išvysti šešias kolekcijas. Pusė jų – vis dar studijuojančių būsimųjų dizainerių kolekcijos, kitos trys – baigiamieji darbai. Į „vis dar studijuojančių“ studentų kategoriją pateko kolekcija „Sophisticated Grunge“, kurios autoriai – studentų duetas Anna Schröder ir Kaur R. Hensel. Dizaineriai inspiracijų kolekcijai sėmėsi iš stiliaus ikonos Courtney Love. Kolekcijoje bandoma atspindėti ritmišką žvaigždės ir paprasto žmogaus, stiprybės ir silpnumo, rafinuoto ir grunge stilių žaidimą. Be to, puikiai parinkta ir fone skambėjusi Lorde daina „Royals“. Paprastų siluetų drabužiai yra praturtinami klaidinančių proporcijų ir asimetrijos. Dizainerių koziris – pačių kurti rankų darbo audiniai, siuvinėtos detalės bei įspūdingi aksesuarai. Kolekcija išties nepaliko abejingų ir laimėjo pirmąją vietą savo kategorijoje.

FASH 2014

Nuotraukos: Karolis Kveselis / © SwO

FASH 2014

FASH 2014

Jaunosios dizainerės Mai Duong kolekcija „With your feet in the air and your head on the ground“ – tai alternatyviojo roko grupės „Pixies“ atspindžiai madoje. Ne atsitiktinai ir garso takeliui pasirinkta jų daina „Monkey go to heaven“. Dizainerė savo kolekcijoje perteikė jų muzikoje sutinkamus garsių ir tylių natų, lėto ir greito ritmo kontrastus. Pagrindinę kolekcijos spalvą – tamsiai mėlyną – pagyvina raštų, formų ir spalvų „miksas“.

FASH 2014

Dizaineriai Anna Laura Bach, Kevin Perlinger ir Carolin Sprenger pristatė kolekciją „Inbetween“. Kolekcija – androgeniška, švari ir funkcionali. Unisex drabužių idėja – atspindėti ne lytį, kuri šiuos dėvi, o asmenybę. Dizaineriai taip pat sukūrė ir išskirtinius aksesuarus, ant kurių puikavosi užrašas „bastard“ (liet. niekšas).

FASH 2014

Baigiamųjų darbų kolekcijų kategorijoje buvo galima išvysti Danny Reinke kolekciją „MÖN 10”, dedikuotą vieno Vokietijos regiono Baltijos jūros žvejams, kurių gyvenimas priklausomas nuo dienos ir nakties ritmo. Jaunasis dizaineris šį ritmą savo kolekcijoje perteikia per kontrastus: sportiškas stilius maišomas su elegantišku, kieti audiniai su minkštais ir panašiai. Be to, prie kolekcijos kūrimo prisidėjo ir patys žvejai, kurie, rišdami mazgus iš virvių, padėjo sukurti išskirtinius audinius. Ši kolekcija baigiamųjų darbų kategorijoje pavergė komisiją ir laimėjo pirmąją vietą.

FASH 2014

FASH 2014

Dar vienas baigiamasis darbas buvo studentės Young Sun Ko kolekcija „The Moon at Noon“, kurią įkvėpė pačios kolekcijos autorės gyvenimas tarp Azijos ir Europos. Šios dvi kultūros persipina miglotuose prisiminimuose. Kolekcija norėta perteikti mintį, jog tai, kas buvo svetima, tampa artima, tai, kas buvo fikcija, virsta realybe. Kampai ir apskritimai, erdvės motyvai ir formos, netradiciniai siluetai, balta ir geltona spalvos, – kolekcijoje viskas susijungia į poetišką koliažą.

FASH 2014

Studentas Simon Rudolf Richter pristatė kolekciją „White Gold“, kurios pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu tapo porcelianas. Kolekcija išties labai įmantri ir elegantiška. Kašmyras, veltinis ar net neoprenas, naudoti drabužiams, padėjo sukurti skulptūriškus, tvarkingus ir švarius siluetus, o prabangių spalvų paletė suteikė rafinuotumo įspūdį.

FASH 2014

FASH 2014 – tik nedidelis apšilimas prieš gausybę Berlyno mados savaitės renginių. Mados savaitės, kurios metu norėtųsi pasidalinti bent į tris ar keturias dalis, kad tik galėtum aplankyti nors pusę vykstančių kolekcijų pristatymų, instaliacijų, parodų… Kiek aprėpsime – tiek sudėsime į straipsnius, todėl laukite tęsinio!


Komentuok:




*



Reklama