Menu
 
 

„FAUN“ kvies panirti į mitų kupiną pasaulį

2019 11 04  17:00  |  M.I.C. Naujienos

„FAUN“ kvies panirti į mitų kupiną pasaulį

Nuotraukos – „FAUN“ asmeninio archyvo ©

Lapkričio 9 d. „Compensa“ koncertų salė vienam vakarui taps laukinės Viduramžių gamtos prieglobsčiu. Tuo žada pasirūpinti Viduramžių, keltų, nordic ir pagan folk muzikos grupė „Faun“ iš Vokietijos. Įspūdingą šviesos ir garso atmosferą kuriantis kolektyvas klausytojams atveria erdvę pabėgti nuo realybės į pasakų ir nuostabios vaizduotės pasaulį, kupiną mitų bei miško dvasių.

Grupė „Faun“ išraiškingą atmosferą kuria apjungdama Viduramžių muziką ir senovinius instrumentus su šiuolaikinėmis įtakomis – įrašytais garsų motyvais, ritmais bei sintezatoriais. Jos pasirodymai turtingi daugybe įvairių instrumentų, įskaitant keltų arfą, rylą, nykelharpą, įvairias liutnias, dūdmaišius, archajiškus mušamuosius ir galybę būgnų, tarp jų didelį japonų taiko, fleitas, cimbolus bei gausybę kitų. Ne mažiau įspūdinga melodingų grupės vokalų sekcija, varijuojanti nuo liaudiškų solo ir ambiento melodijų iki giedojimo bei žavingos dviejų dainininkių ir grupės lyderio Oliver Sa Tyr kuriamos magijos.  

Ankstyvoji grupės kūryba buvo įvardinama pagan folk, darkwave ir Viduramžių muzikos vardais. Tačiau tarp fanų ir pačių atlikėjų greit prigijo grupės ryšį su gamta išreiškiantis pagan folk. Nuo melancholiškų baladžių iki pribloškiančių šokių varijuojantis „Faun“ repertuaras perteikia istorines įvairių laikotarpių ir regionų melodijas bei daugybę autorinių kūrinių. Grupė apjungia senovės persų-arabų skambesį su švedų nykelharpa bei brandžiųjų viduramžių vokiečių kalba. Keltų folk ir Viduramžių muzikos įtakos bei įtraukiantys ritmai subūrė gausią  „Faun“ sekėjų minią.

„FAUN“ kvies panirti į mitų kupiną pasaulį

Didžiausias „Faun“ muzikos išskirtinumas – senieji instrumentai bei visuomet dėmesio centre esantis dainavimas, jungiantis tris vokalo sluoksnius. O jų dainos skamba pačiomis įvairiausiomis kalbomis: vokiečių (normine ir Viduramžių), lotynų, graikų, skandinavų, senąja islandų, vengrų, suomių, ladino. Be savo pačių kūrybos tekstų, grupė remiasi gerai žinomais klasikiniais kūriniais „Carmina Burana“, „Cantigas de Santa Maria“, Vitslavo III „Jenaer Liederhandschrift“, balade „King Henry“, taip pat Romantizmo ir šiuolaikiniais autoriais tokiais kaip John Keats, José Melchor Gomis, „Baronu Miunhausenu“ ir kitais.

2002 m. pradžioje Miunchene susibūrusi „Faun“ pasirodė daugiau nei 900 viso pasaulio festivalių, koncertų salių ir bažnyčių. Jie laukiami roko bei folk muzikos festivaliuose, Viduramžių ir Renesanso mugėse. Šiandien „Faun“ yra išleidusi dešimt kompaktinių diskų bei du DVD. Jų CD „Von den Elben“ (2013 m.) tapo platininiu, „Luna“ (2014 m.) – auksiniu. Pastarasis įrašas bei „Midgard“ (2017 m.) atsidūrė geriausių Vokietijos muzikos albumų dešimtukuose, pasiekdami aukštas trečią ir ketvirtą vietas. 2014 m. „Faun“ pelnė dvi nominacijas didžiausiuose Vokietijos muzikos apdovanojimuose „ECHO“.


Komentuok:




*



Reklama