Liepos 12-15 dienomis Vilniaus gatvėse, skveruose ir parkuose vyksiančiame gatvės teatro festivalyje SPOT žiūrovai galės mėgautis ir įspūdingomis meninėmis instaliacijomis. Nors festivalio pavadinimas sufleruoja teatro žanro programą, instaliacijos į ją puikiai įsilieja – abi yra interaktyvios ir leidžiančios žiūrovams tapti tiek jų dalyviais tiek kūrėjais. Stebėti jų ir visų kitų renginių festivalio organizatorė „Menų spaustuvė“ visus kviečia nemokamai.
Paskęsti rūke
Liepos 14 ir 15 dienomis vidinis Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemas paskęs tikrų tikriausiame rūke. „Rūkas“ – tikro rūko ir garso instaliacija kuri, anot jos autoriaus, olando Edwin van der Heide, transformuos erdvę ir žiūrovams suteiks naujų, gaivių potyrių. Šioje instaliacijoje išradingo technikos dizaino pagalba, aukštu spaudimu šimtais vamzdelių į orą išstumiamas vanduo pripildo erdvę rūko – lygiai tokio, kurį sutinkame gamtoje, ankstų rytą kylant virš pievų ir ežerų. Išskirtiniam meno kūriniui jo autorius taip pat sukūrė specialią elektroninę garso aplinką, kuri, anot jo, nors ir yra minimalistinė, tačiau vystosi ir juda erdvėje, palengva apsupdama žiūrovą. Edvin van der Heide teigia, kad rūkas, nėra toks paprastas dalykas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio – jis priverčia erdvę dingti ir vėl atsirasti, nuolat besikeisdamas. Rūkas taip pat keliauja kartu su vėju, tad nuolat susikaupia ir vėl išsisklaido. Viso to rezultatas – nenutrūkstamas dialogas su mus supančia erdve. Patirti rūko magijos viduryje dūzgiančio miesto organizatoriai kviečia tiek dieną, tiek jau sutemus.
Interaktyvus spalvų labirintas
Iteraktyvaus meno gerbėjus ir visus, norinčius tapti instaliacijos kūrybinės komandos dalimi, liepos 14 ir 15 dieną susitikti kviečia italai „Stalker Teatro“. Bernardinų sode ir Odminių skvere atsirasianti „STELI“ instaliacija – viduryje miesto, visų žiūrovų pagalba išdygstantis spalvotų pagaliukų statinys – kolektyvinė instaliacija, užburianti interaktyvumu, spalvomis ir atgaivinanti pilkas miesto erdves. Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso, urbanistiniu įvykiu, sudominsiančiu itin plačią auditoriją. Anot „Stalker Teatro“ komandos, šis kūrinys kvestionuoja gyvenimo, apsigyvenimo ir postindustinės architektūros temas. Prie mobilios instaliacijos gamybos autoriai kviečia prisidėti įvairiausio amžiaus žiūrovus – įdomu bus tiek suaugusiems, tiek vaikams, o pastariesiems tai bus dar ir neįprasta žaidimų aikštelė, leidžianti šiuolaikinį meną paliesti ir pažinti iš arčiau.