Veido odos valymas – tarsi esminis gražios ir sveikos odos pamatas. Galbūt todėl grožio industrijos lyderiai ne tik kuria naujus, patobulintus, praturtintos sudėties veido prausiklius, bet ir ypatingą dėmesį skiria veido valymo prietaisams, įrankiams ir įnagiams.
Dar prieš elektrinių veido šepetėlių bumą pasaulį išvydo unikalios „The Konjac sponge Co“ veido prausimo kempinėlės. 2014 metais šios žavios kempinėlės „sprogo“ Azijoje ir netrukus paplitusios po pasaulį nugulė į daugelio moterų veido puoselėjimo rutinos stalčiukus.
Kur slypi jų unikalumas? Šios kempinėlės sudėtis 100 proc. natūralaus pluošto – ji gamina iš Azijoje augančio medžio, kurį sudaro 97 proc. vandens. Skirtingos spalvos kempinėlės papildomai praturtintos rožiniu, žaliu ir žaliuoju moliu, žaliosios arbatos ir ramunėlių priedais, kurie padeda dar labiau rūpintis oda. Ši kempinė tinka net ypač jautriai, kūdikių, sausėti linkusiai odai.
Kadangi tai natūralus „sutvėrimas“, kempinėlės naudojimas ir priežiūra yra šiek tiek subtilesni nei tradicinių, sintetinių panašaus tipo priemonių. Pirmiausia prieš naudojimą kempinėlę reikia sušlapinti ir leisti jai prisisotinti vandens, tada ji iš kietos ir raukšlėtos palaipsniui pavirsta į minkštą ir ypatingai švelnią. Kempinėlę galima naudoti vieną, bet man malonesnis ir veiksmingesnis jos duetas su kasdieniu veido prausikliu. Valant odą su šia kempinėle ji greičiau tampa švari, lengvai nušveičiami nešvarumai, o naudodama reguliariai pastebėjau, kad oda tapo dar lygesnė ir skaistesnė.
Po naudojimo kempinėlę būtina švariai išplauti po tekančiu vandeniu vis pilnai ją suspaudžiant. Nenaudokite jokių ploviklių, miltelių, muilų, nes jie ne tik sutrumpins kempinėlės gyvavimą, bet ir gali pakenkti odai, jei jų likučiai liks kempinėlės koriuose. Švarią kempinėlę geriausia pakabinti ant siūlo ir leisti pilnai išdžiūti. Mano kempinėlė spėdavo išdžiūti per nepilną parą, bet priklausomai nuo drėgmės, vonios kambario temperatūros, patalpos vėdinimo šis laikas gali prasitęsti iki kelių parų.
Pirmoji mano turėta kempinėlė, kurią naudojau kartą per dieną ir sąžiningai prižiūrėjau, puikiai išsilaikė daugiau nei 3 mėnesius. Kai ji vėl pateko į mano rankas, elektrinis veido valymo šepetėlis kuriam laiku iškeliavo atostogų. Ji nepalyginamai švelnesnė, tad mielai ją naudoju kiekvieną dieną, ji nedirgina jautrių mano skruostų, o veido oda po prausimosi yra nepalyginamai švelnesnė ir minkštesnė, tad drąsiai rekomenduoju visoms, kurios ieško papildomų priemonių odos švarai palaikyti, skundžiasi jautria oda arba nori, kad ji taptų švaresnė ir skaistesnė.
Toms, kurioms aktualios „cruelty free“ prekės – kempinėlės nėra testuojamos ant gyvūnų (pakuotę puošia gerasis triušis), tinka veganams, gaminamos rankomis, naudojamos tik švarios žaliavos, gamybos procesas draugiškas Žemei, kempinėlės nėra toksiškos ir pan. Tiesa, šniukštinėdama po interneto platybes radau begales šios kempinės padirbinių. Ieškodama informacijos, koks esminis skirtumas tarp oficialių jas gaminančių prekės ženklų ir „ekonomiško“ varianto, išsiaiškinau, kad pigesnės kempinėlė, nors ir gaminama iš tos pačios medžiagos, bet nėra švari, o sudėtyje yra sintetinių priedų, kurie „atperka“ prastesnę žaliavos kokybę. Ir, žinoma, kas, kur, su kuo neoriginalų gaminį išbando, užtikrina kokybę, toksinių medžiagų nebuvimą ir pan. – nėra aišku, tad norėdamos tikrai džiaugtis šia grožio priemone ir nepakenkti sau – įsigykite ją tik iš patikimų gamintojų. Balai: 10/10
Kaip tik vakar išbandžiau kempinėlę (buvau gavusi dovanų Grožio dėžutėje), tai likau labai patenkinta. Manau, kurį laiką nejungsiu savo Clarisonico, nes – ai, su kempinėle paprasčiau, o oda nuostabiai švelni 🙂