Gavome naują jaunų dizainerių ,,infekciją‘‘ – kai kurie taip sužavėjo, jog vakaras buvo skirtas jų internetinės drabužių parduotuvės paieškoms. Laimėtojai išrinkti – juos tikrai pamatysime kitąmet, o kitiems lieka stengtis toliau arba susikurti naują tikslą.
Makiažas
Repeticijos metu buvo įdomu stebėti tris modelių komandas – vienų antakiai buvo išdažyti juodai, antrų baltai, o trečių akys degė raudonai. Ši smulkmena pabudino smalsumą – kaip atrodys tolimesni jų rūbai?
Batai
Užsukus į užkulisus, užklupo (neį)tikėtini pirmi vaizdai. Vieno modelio koja buvo spraudžiama į gerais trimis dydžiais per mažus aukštakulius, kitų apavai buvo aptraukiami kojine, trečios susikibusios bandė įkopti į kalnelį, avėdamos milžinško dydžio sportbačiais. Kvepia įdomiais vaizdais.
Išrinktieji
Nacionalinės dailės galerijos patalpos mažos – rodės, susirinks tik išrinktieji – 130 sėdimų vietų ir keliasdešimt stovimų. Deja, vaizdžiai atrodė, jog stovinčių žiurovų buvo keli šimtai. Per tokią minią kai kuriems norintiems išvysti kolekciją reikėjo temptis kėdutę ar skolintis tuos pačius dangoraižinius batus.
Labirintas
Stovint užkulisiuose buvo sunku suprasti, kaip modeliai nepastebėti galės perbėgti iš vienos vietos į kitą. Teleportuotis šiais laikais negalima, todėl prodiuserė Renata Mikailionytė klaidžiais keliais aplink NDG pati vedė pirmųjų kolekcijų modelius.
Kaip ir aukštosios mados kolekcijose randame daugybę panašių tendencijų, taip ir mūsų jaunuosius dizainerius galime suskirstyti į kelias grupes.
Formos: Natalija Koberni, Malika Nazirova, ,,.5.4.3.2.1”; Sandra Ajutytė, ,,Suvaržymai”
Šių kolekcijų bendras akcentas – nude spalvos bei netipiškos formos. Įdomiausia buvo stebėti Malikos Nazirovos drabužių konstrukcijas,kurias ji kūrė pasitelkdama vamzdžius (ne vieną kartą modeliai ir fotografai slėpėsi, saugodami savo akis).
Sandros Ajutytės kolekcija ,,Suvaržymai” labai atitiko pavadinimą, nes modeliai nesijautė jaukiai siauruose, asimetriškų formų drabužiuose.
Tikrai neįprastas ateities odines sukneles iš Natalijos Koberni kolekcijos matėme ne pirmą ir paskutinį kartą, nes rusų dizainerė buvo viena iš laimingojo ketverto, kurie gavo progą savo kūrinius pademontruoti kitų metų Mados Infekcijoje.
Apdangalai: Agnė Verseckaitė, ,,Archi”; Eva Baliul, ,,Pinga-Pinga”
Dėkokime netoli manęs sėdėjusiems komentatoriams, kurie ištarė sparnuotą frazę apie Agnės Verseckaitės ,,Archi” kolekciją: ,,vienuolės per transą vaikšto”.
Lietuvių dizainerės kolekcijos ypatumai: intensyvi juoda spalva, oda, šviesios karpinių detalės.
Pamačius baltus Evos Baliul kolekcijos ,,Pinga – Pinga” galvos apdangalus, pirma mintis, šovusi į galvą, buvo prancūzų vienuolės. Žinoma, atidžiau peržvelgus įvaizdžius nuo galvos iki kojų, matėme korsetus, kailius, odą, kurie kūrė aistringą, net fetišistinį amplua. Labai džiaugiamės, jog tai padėjo jaunai dizainerei patekti į kitų metų festivalį.
Kava su pienu: Birutė Simokaitytė, ,,Simbolis. Plaukai”; Atėnė Malinauskaitė, ,,About the Woman”
Švelnumas ir moteriški kerai sklido nuo kiekvieno drabužių derinio abiejų lietuvių kolekcijose. Atėnės Malinauskaitės modeliuose galėjome išvysti krentančios medžiagos bei odos derinių ansamblius. Birutės Simokaitytės kolekcijoje įsimintiniausi drabužiai – ilgos, prabangios kutų suknelės bei stori paltai.
Vyrai: Tanha Schmidt, Philipas Rudzinskis, ,,Balagans”; labàdienà
Dvi vyrų gatvės stiliaus kolekcijos – du nugalėtojai! Užkulisiuose modelis buvo labai susidomėjęs kaip vokiečių dizaineriai sugalvojo jo vilkimo drabužio idėją iš kolekcijos ,,Balagans”. Prabėgomis išgirstas pokalbis:
– Kanalisation.
– Kanalizacijos vamdis, o, gera idėja. Very good (labai gerai)!
(Le Male ir džinsas – kas gali būti vyriškiau?)
Ovacijos ir šūksniai paalydėjo „labàdienà“ kolekcijos pristatymą. Du variantai: arba žiūrovams tikrai patiko laisvalaikio stiliaus vyriški drabužiai, arba šiuos jaunus dizainerius atėjo palaikyti daugiausiai draugų. Kas pasirinko pirmąjį variantą, regis, buvo teisūs – kolekcija patiko netgi komisijai!
Ateiviai: Kristina Valančiūtė, ,,Evoliucija”, Chames, ,,Rama”
Dvi paskutinės kolekcijos – tokios panašios ir kartu tokios skirtingos. Paslaptingai uždengti modelių veidai, lėtai slenkančios aukštos figūros.
Abi kolekcijos žerėjo, tačiau – Kristinos Valančiūtės kurti lauko drabužiai tviskėjo juodu plienu, o Chames kolekcija – aerozoliniais dažais ir auksu.
Deja, nei šarvuočio kiautus primenantys galvos apdangalai kolekcijoje ,,Evoliucija”, nei egzotiškas graffiti su lietuvišku Solomon prieskoniu ,,Rama” drabužių linijoje nepadėjo lietuvių dizainerėms laimėti.
Džiaugiamės už nugalėtojus, o jie, taip pat, neslepė emocijų kalbėdami telefonu:
-Будем дальше шут!
-Завтра пьем шампанское!
(-Toliau siusim!
-Rytoj gersime šampaną!)