Londone gyvenanti fotografė Evie Parazite, kuri jums jau pažįstama iš ankstesnių SwO bei SwO street numerių, dalinasi savo įspūdžiais iš mados miesto!
Jums gali patikti: http://www.swo.lt/forever-whatever-swo-magazine-nr-5/
Praėjusį šeštadienį turėjau galimybę apsilankyti Viktorijos ir Alberto muziejuje surengtame mados festivalyje. Tokia iš pirmo žvilgsnio neįprasta mados renginiui vieta pasirinkta ne atsitiktinai – būtent šiame muziejuje yra atskira erdvė, paskirta tik mados istorijai. Negana to, didžiausi mados gerbėjai čia gali visad įsigyti įvairios mados literatūros ar tiesiog praleisti čia „šopingo“ dieną.
Patį renginį sudarė gausybė įvairiausių užsiėmimų bei vadinamųjų „workshopų“. Mados iliustratorius Start McKenzie mielai dalijosi patarimais, atsakinėjo į renginio lankytojų klausimus, o vėliau surengė nedidelę pamoką–demonstraciją, mokydamas įvairių mados iliustracijos technikų.
Šalimais vyko ir mados fotografijos kūrybinės dirbtuvės su „Anomalous Visuals“ menininkų kolektyvu, vienos iš didžiausių internetinių parduotuvių ASOS atstovų prezentacija apie mados marketingą, bei įžvalgos apie 2014 pavasario/vasaros sezonų tendencijas kartu su MAC kosmetikos komanda. Taip pat šiame renginyje galima buvo apsilankyti pusvalandžio trukmės pokalbiuose–paskaitose su mada susijusiais žmonėmis. Šiemet buvo pasirinktos keturios asmenybės: dizaineriai Henry Holland ir Maria Grachvogel, mados fotografas Danny Baldwin ir mados kuratorė Orione Cullen. Dėl tokios įvairiausios veiklos gausos bei riboto laiko daugelis renginių dubliavosi, tad teko skirstytis prioritetus ir rinktis, ką yra aktualu pamatyti ar išgirsti. O kai kurios auditorijos net užsipildydavo gerą pusantros valandos prieš, be menkiausios galimybės prasibrauti bent iki galinių sėdynių (toks likimas ištiko daugumą, norėjusių patekti į MAC prezentaciją).
Pati nusprendžiau apsilankyti Danny Baldwin bei Orione Cullen paskaitose. Danny Baldwin – jaunas britų mados fotografas, kurio darbai jau buvo išspausdinti tokiuose žurnaluose kaip Vogue, Q Magazine, SuperSuper ir FaceOn. Prezentacijos metu jis dalijosi savo paties istorija, kaip pasiekė to, ką veikia dabar, dalijo patarimus pradedantiesiems mados fotografams bei pristatė naujausius savo darbus. Orione Cullen yra atsakinga už mados renginių organizavimą V&A muziejuje. Didžiai mano ir, manau, daugelio nuostabai, moteris rūpinasi ne šiaip sau renginių, o būtent madų šou muziejuje kuravimu! Pasirodo, daugelis garsių dizainerių sutinka dalyvauti tokiuose madų šou, kurie dažniausiai trunka 15–20 minučių (tai kiek ilgiau negu įprasti madų šou), negana to, kartais madų pristatymai muziejuje virsta tikrais performansais, kuomet modeliai sustingsta ant pakylų tarp įvairių statulų ar šoka podiumu ant puantų. Tarp gausybės dizainerių, rengusių tokius madų šou, puikuojasi gerai žinomi vardai: tai Missoni, Alexander McQueen, Kenzo ir daugelis kitų. Vieni iš įdomesnių buvo Gareth Pugh, kuris vieną pirmųjų savo madų šou organizavo būtent čia, modelių kastingą surengęs gatvių šokėjams, bei Roksanda Ilincic, vietoj standartinių manekenių pasirinkusi baleto šokėjas, kurios šoko ant podiumo, dėvėdamos lengvo šilko sukneles. Artimiausiu metu muziejuje numatomi du madų šou: Kansai Yamamoto, japonišką mados estetiką maišantis su neįprastais efektais, kūręs drabužius net dainininkui David Bowie, bei Meadham Kirchhoff duetas, savo drabužiuose derinantis ekstravaganciją su menu ir mados mylėtojams puikiai žinomas iš LFW.
Jums gali patikti: Viktorijos reportažas iš Londono madų savaitės. http://www.swo.lt/londono-mados-savaites-dienorastis-pirmoji-diena/
Viso renginio metu galima buvo aplankyti parodomuosius stendus jaunų, tačiau jau spėjusių susilaukti pripažinimo dizainerių, apžiūrėti jų darbus bei padiskutuoti įvairiais rūpimais klausimais.
Lorraine Mitchell pasakojo apie savo veiklą, patarinėjo vyriškos mados, stažuočių ir mados praktikų klausimais:
Jane Bowler – mados dizainerė bei juvelyrė, kurios darbus dėvėjo Azealia Banks, Grimes ir Rita Ora – dalijo patarimus, kaip įkurti savo prekinį ženklą, sukurti mados kolekciją ir konsultavo papuošalų gamybos klausimais.
Pabaigai galėčiau pridurti, kad be galo džiaugiuosi visiškai atsitiktinai sužinojusi apie šį renginį ir ištaikiusi progą jį aplankyti. Patariu kitąmet būtinai jame apsilankyti ir kitiems! Jame – be galo daug informacijos, norintiems pažvelgti į mados virtuvę iš arčiau, norintiems gauti vertingų patarimų iš pirmų lūpų ar tiesiog nuobodžiaujantiems mados mylėtojams, besisvečiuojantiems Londone.