Jaunasis šalies menininkas Arnis Aleinikovas, dar žinomas SINUO slapyvardžiu, turbūt vienas iš nedaugelio jaunų šalies kūrėjų, galintis pasidžiaugti kvietimais kurti ir savo darbus pristatyti užsienyje.
Vasario 25 dieną Miunchene įvykęs kultūros žurnalo „Turtle“ pristatymas į „Monacensia“ kultūros erdvę sukvietė būrį šiuolaikinės poezijos ir prozos mylėtojų. Šalia kūrėjų iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, buvo pristatyta ir Arnio Aleinikovo poezija bei pirmoji teatrui skirta pjesė lietuvių ir anglų kalbomis. Tai jau antras kartas, kai šis kultūros žurnalas pasirinko ir spausdino menininko tekstus.
Sausio viduryje Vroclave (Lenkija) LUCIDITY (liet. „Ryškumas“) premjerą išleidęs kūrėjas kartu su Kauno bienale, galerija „Meno parkas“ bei Wroclawski Instytut Kultury komandomis šį darbą pristatys Lietuvos auditorijai – kovo 17 ir 18 dienomis galerijoje „Meno parkas“ (Kaunas).
2020-ais metais pradėjęs kurti konceptualią elektroninę muziką, Arnis Aleinikovas, pasivadinęs SINUO slapyvardžiu, netruko būti išgirstas šalyje ir už jos ribų. Muzikos apžvalgininkas Jonas Braškys mėnraščiui „370“ debiutinį SINUO mini-albumą sausio mėnesį paskelbė mėnesio albumu: „Švarus, tikslus ir skoningas – toks man pasirodė šis intelektualios elektronikos mini albumas, kuriame kūrėjo protas valdo jo aistras, kuriame įvaizdis yra puikiai suderintas su turiniu ir kuriame nieko nėra netyčia ar nereikalingo. Gal klystu, bet man „Emergency Exit“ pasirodė fantastiškai apgalvotas darbas, kuris lyg ir neturi kažkokių itin įsirėžiančių bangerių, bet kurį tu vis noromis ir tik noromis pasileidi iš naujo, lyg šešiuose kūriniuose būtų paslėpta daug daugiau, negu tau prieš tai pavyko išgirsti“. Jam antrina didžiausių Lenkijos elektroninės muzikos platformų „T-Mobile Electronic Beats Poland“ ir „Elektrowkręta“ žurnalistė Agata Omelanska, kuri išskiria kūrinį „All we have now“ (liet. „Viskas, ką turime dabar“), kaip vieną ryškiausių mini-albumo kūrinių. „Kūrėjas puikiai išlaiko balansą tarp dviejų pasaulių. Tarp ambient ir techno muzikos. Jis tą daro gana subtiliai ir kviečia klausytoją pasinerti giliau į patį garsą“.
Arnis Aleinikovas 2012 m. baigė Kėdainių muzikos mokyklą, fortepijono specialybę. Kelis metus paraleliai mokėsi groti gitara ir būgnais, lankė vokalinį ansamblį. Daugiau nei po aštuonerių metų sugrįžęs prie muzikos, sako, kad šiame etape jam svarbu žaisti ir ieškoti netipinio skambesio. „Studijuodamas Prahoje atradau nevienareikšmiškai vertinamą šiuolaikinio meno kūrėją Petr Valek, kuris savo muzikos kūrybiniame procese naudoja įvairius objektus, paties pasigamintus muzikos instrumentus. Jo kūryba praplėtė mano garso ir muzikos suvokimą“, – mintimis dalijasi Arnis Aleinikovas. „Tuo metu mano kursiokas, suomių kilmės menininkas Valtteri Alanen jau gana aktyviai kūrė elektroninę muziką, todėl mes daug diskutuodavome apie muziką, jos filosofiją ir šiuolaikinį meną. Savo muziką kurti pradėjau 2020 metais, per patį COVID-19 pandemijos įkarštį. Tuo metu nebuvo galimybių kurti fizinėje erdvėje, todėl reikėjo rasti būdų kaip išreikšti tuometinę būseną ir minčių srautus. Taip ir prasidėjo SINUO muzikinė kelionė, kuri, panašu, kad artimiausiu metu neketina baigtis“.
2022-ų metų pabaigoje pirmąjį debiutinį albumą pristatęs Lietuvoje, SINUO savo muziką jau pristatė Lenkijoje ir Vokietijoje (Miunchene). Iki šių metų birželio pabaigos, Arnis Aleinikovas pirmuosius du albumus „Emergency Exit“ ir „Perpetual Motion“ pristatys Tbilisio (Sakartvelas), Lisabonos (Portugalija), Kelno (Vokietija) ir Prahos (Čekijos Respublika) klausytojams. Taip pat balandžio 28 dieną surengs kol kas vienintelį šių metų performatyvų koncertą Lietuvoje – savo gimtinėje – Kėdainiuose.