Kai pasiūla tokia didelė, visai nesunku pasimesti ir likti ne tik su jums netinkamu makiažu, bet ir dėl to sugadinta švente, fotosesija ar vakarėliu. Taigi, kaip išsirinkti iš tokios įvairovės makiažo meistrų savąjį? SwO pasakoja Darija Eden:
1. Paprašykite meistro darbo pavyzdžių – taip galėsite susidaryti bendrą įspūdį apie vizažisto darbo stilių.
2. Jeigu meistro portfolio visi darbai apdirbti kompiuterinėmis programomis, paprašykite „natūralių” darbo pavyzdžių (neretušuotų nuotraukų). Galėsite įsitikinti vizažisto pavyzdžių autentiškumu ir meistro darbo kokybe.
3. Ieškokite rekomendacijų! Paprasčiausias būdas – paklausti žmonių, kurie jau yra kartu dirbę su meistru, patarimo (klientų, modelių, fotografų ir t.t.).
4. Paklauskite, su kokia kosmetika dirba meistras. Kodėl tai svarbu? Venkite vizažistų, kurie jums sakys, kad nesvarbu, su kokia kosmetika dirbama, reikšmę turi tik rezultatas. Iš dalies jie teisūs: tą akimirką, jei makiažas išties buvo atliktas gerai, jūs liksite patenkinta. Tačiau koks bebūtų geras makiažas, atliktas su prasta kosmetika jis paprasčiausiai nesilaikys ir po valandos kitos turėsite jį nusivalyti, nes dažai subėgs į raukšleles ir atrodysite kaip ką tik išėjusi iš audringo vakarėlio. Maža to, prasta kosmetika gali sukelti stiprias alergines reakcijas ir sudirginti jautresnę odą. Rinkitės meistrus, kurie dirba su gera, profesionalia kosmetika; taip bent išvengsite didesnės žalos savo odai.
5. Rinkitės vizažistą pagal jo darbo stilių. Jei norite ryškaus makiažo, pabrėžiančio veido bruožus, neikite pas meistrą, kurio visi darbai blankūs ir primityvūs. Ir atvirkščiai, – jei norite lengvo, tačiau skoningo makiažo, peržiūrėkite, ar yra tokių darbo pavyzdžių meistro darbų aplanke.
6. Kokia turėtų būti kaina? Ji dažniausiai atspindi darbo rezultatus. Jei vizažisto makiažas labai pigus, nesitikėkite, kad jis bus atliktas taip pat gerai ir su gera kosmetika kaip to, kurio kaina gerokai didesnė. Žinoma, kartais meistrai gali save pervertinti, bet taip atsitinka itin retai, kitaip jie visai neturėtų klientų.
7. Vizažistą rinkitės ir pagal progą. Jei jums reikia makiažo fotosesijai, rinkitės meistrą, kuris daugiau laiko praleidžia prie fotosesijų, o jei reikia specialaus įvaizdžio Helovinui, pasiklauskite, ar jis specializuojasi kaip grimeris. Ypač atsargiai rinkitės meistrą vestuviniam makiažui, kuris yra itin kruopštus, reikalaujantis gilesnių žinių ir tikrai negali būti atliktas su prasta kosmetika.
8. Jeigu esate fotografas ir ieškote kolegų bendradarbiavimui, visada prašykite, kad vizažistas parodytų neretušuotas savo nuotraukas, nes tik taip galėsite įvertinti darbo, kurį po to teks įdėti retušuojant nuotraukas, apimtį.
9. Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama, tačiau niekas ilgai nestovi vienoje vietoje. Ar norėtumėte atrodyti kaip neskoninga sovietinių laikų kioskelio pardavėja? Įvertinkite meistro skonį, paklauskite, kur ir kaip jis tobulinasi: kokią ir kada vizažo ar grimo mokyklą yra baigęs, kokiuose seminaruose lankėsi, kokius tobulinimosi kursus išklausė ir kokius makiažus pats labiausiai mėgsta, į ką daugiausiai kreipia dėmesio ir ką akcentuoja.