Šąla rankos, nosis, skruostai ir kojos. Šie simptomai reiškia du dalykus: žiemą ir gresiantį peršalimą. Galime kimšti česnakus, nešioti graužiančius vilnonius aprėdus, bet iš tikrųjų geriausia apsauga ir reabilitacija po šalčio – karšta vonia. Šia tema man labai sudėtinga rašyti objektyviai, nes esu „be penkių minučių“ undinė (bent taip labai mėgstu galvoti), o tiksliau – vonių maniakė. Man negalioja sezoniškumas, o putų ir kvapų ritualai yra taip susilieję su rutina, kaip privalomi laimingo gyvenimo atributai, – pavyzdžiui, kavos puodelis pramerkus akis. Ir čia tiktų vienos pažįstamos moters pastebėjimas: „kiekvienas turime savo tarakonų“. Taigi šį kartą keli trumpi patarimai toms, kurios nepraleidžia progos pasiturkšti putų prileistoje vonioje!
Apšvietimas. Tai – labai svarbus aspektas. Taip, žvakės sukuria būtent tą reikiamą nuotaiką ir atmosferą. Šiam reikalui, žinoma, tinka pačios paprasčiausios, mėgstamų spalvų žvakės, bet norinčios ypatingesnės nuotaikos, turėtų įsisukti į „Yankee candle“ asortimentą. Tie maži stiklainiukai savyje talpina pačius maloniausius kvapus – nuo ošiančios jūros brizo iki saldžių blynelių.
Priedai voniai. Vonios vandenį reiktų „pagerinti“. Dažniausiai tam naudojame aliejus ir druskas. Paprasčiausias ir ekonomiškas variantas – valgomoji druska (šios teks supilti beveik visą pakelį). Malonumo viršūnė – druskų ir aliejų burbulai. Šiuo metu esu beveik priklausoma nuo „Lush“ vonios bombų, kurios kiekvieną sezoną skiriasi ir sukuria ne tik maudynių, bet ir to meto dvasią. Visos, kurių viduje giliai tūno princesytės, tikrai pamėgs spalvotas kvepiančias bombas, papuoštas aukso ar sidabro blizgučiais, o subtilesnės tikrai ras priimtiną pasirinkimą iš gaivesnių ir subtilesnių spalvų bei kvapų.
Pienas. Sakoma, kad tai – Kleopatros sumanymas, kuris gal ir nėra toks jau kvapnus ir romantiškas, bet neįtikėtinai sveikas ir naudingas odai. Pieno vonia, panašu, atlieka visas įmanomas funkcijas – jaunina, mažina nuovargį ir celiulitą, šalina toksinus ir gerina odos būklę. Iš tiesų po pieno vonios oda būna intensyviai pamaitinta ir sudrėkinta. Taigi, Kleopatros, į šiltą vonios vandenį reikia supilti 1 litrą šilto, šviežio karvės ar ožkos pieno. Jeigu esate itin jautrios kvapams (šiltas pienas ir pieno produktai nėra labai gardžiai kvepiantys), įlašinkite 2–3 lašus migdolų aliejaus.
Gydymas. Jeigu jaučiate, kad jūsų kūną bando užkariauti peršalimą signalizuojantys mikrobai, pabandykite juos įveikti, gulėdamos karštoje vonioje. Nuo vandens karščio pakilusi kūno temperatūra gali pribaigti jei ne visus, tai bent didelę dalį bacilų. Gydomajai voniai reikės daug druskos (gali naudoti ir paprastą valgomąją) ir eterinių aliejų. Peršalimą padės įveikti eukalipto, pušų, kiparisų, arbatmedžio, čiobrelio kvapai ir lakiosios dalelės. Šia vonia lepinkis iki 20 minučių, o išlipusi iš jos šiaušk į lovą, o kojas paslėpusi vilnonėse kojinaitėse.