Netrukus knygynų lentynas pasieks lietuviška knyga vaikams apie onkologinę ligą ir jos eigą. Labdaros iniciatyvos „Happimess” išleistos knygos „Viskas bus gerai“ autoriais tapo Jurga Baltrukonytė bei Algis Kriščiūnas. Kūrinio tikslas – padėti įveikti sunkios ligos metamus iššūkius tiek vaikams, tiek jų tėvams bei artimiesiems. Knygoje vaikams suprantamomis sąvokomis paaiškinama, kas yra liga bei kaip, kodėl, su kuo kalbėti apie jos keliamą nerimą ir stresą, nes ligos daromas fizinis poveikis yra tik dalis visų išgyvenimų, kuriuos patiria sergantis vaikas ir jo artimieji. Kartais, svarbesnė ir sveikimui daugiau įtakos turinti yra sergančiojo bei jo artimųjų palaikymo komanda bei jų psichologinė būsena. „Todėl labai svarbu, kokiomis nuotaikomis jie gyvena ir kokį „palaikymo šūkį“ skanduoja“, – sako projekto iniciatorių, labdaros organizacijos „Happimess“ vadovė Jurgita Jakaitė.
Aukojo įmonės darbuotojai
Projektas orientuotas į gana siaurą auditoriją, todėl sulaukti didesnio visuomenės dėmesio sunku – problema daugumai neaktuali ir mažai suprantama. Dėl šios priežasties lėšos knygos išleidimui buvo renkamos privačių asmenų ir organizacijų pastangomis. Prie knygos išėjimo į pasaulį stipriai prisidėjo „ACME Grupė“. Įmonių grupė jau trečius metus iš eilės organizuoja „Gerų darbų mugę“, kurios metu surinktos lėšos skiriamos paremti labdaros organizaciją „Happimess“, o pastaroji, praėjusiais metais paaukotų lėšų dalį skyrė knygos „Viskas bus gerai“ išleidimui. Tiesa, reikia paminėti, jog pati renginio koncepcija yra verta didesnio dėmesio, nes jis skirtas „ACME Grupė “ darbuotojams ir jų šeimoms. Jo metu patys kolektyvo nariai organizuoja įvairias pramogas kolegoms, jų šeimų nariams, rūpinasi maistu, bei, žinoma, aukoja. Pastarąjį veiksmą ypač paskatina žinojimas, kad jų darbdavys darbuotojų paaukotą sumą padaugins 10 kartų. Tai yra nelaužoma renginio tradicija. Šios organizacijos vadovai nusprendė visą darbuotojų paaukotą sumą padauginti iš dešimties, o surinktas lėšas skiria socialiniams projektams remti. „ Mes esame viena iš nedaugelio lietuviško kapitalo organizacijų, kuri savo socialinės atsakomybės ašimi laiko darbuotojus. Pastarieji labai vertina tokį vadovų sprendimą ir aktyviai dalyvauja renginyje darydami gerus darbus bei aukodami“, – sako UAB „ACME Grupė“ Komunikacijos projektų vadovė Inga Lungė.
Paramos kryptis nustato darbuotojai
Bendrovėje yra aiškiai nustatytos gairės, pagal kurias skiriama parama: pagalba vaikams ir nepasiturinčioms šeimoms, nepopuliariųjų sporto šakų rėmimas bei aplinkos apsaugos projektų rėmimas. Šios kryptys pasirinktos neatsitiktinai – buvo atlikta darbuotojų apklausa, kurios metu išsiaiškinta, kas jiems svarbiausia. „Prieš porą metų, kai nusprendėme vykdyti kryptingą socialinės atsakomybės veiklą, supratome, kad norint įtraukti darbuotojus, svarbu apsibrėžti tokias veiklos kryptis, kurios jiems nuoširdžiai rūpėtų“, – sprendimą paaiškina Inga Lungė, kuri yra ne tik įmonių grupės komunikacijos projektų vadovė, tačiau ir organizacijos socialinės atsakomybės darbo grupės iniciatorė bei vadovė.
Sektinas ir plačiai pritaikomas pavyzdys
Pasisekęs „ACME Grupė“ darbuotojų įtraukimo pavyzdys dar kartą įrodo, kad norint pasiekti rezultatų, svarbu, jog visa komanda patikėtų projektu – kitą savaitę, dienos šviesą išvysianti knyga „Viskas bus gerai“ yra puikus to pavyzdys. „Darbuotojai daug mieliau įgyvendina idėjas, kurias pasiūlė ir inicijavo patys bei galėjo asmeniškai prisidėti jas įgyvendindami. Vakar mūsų biuro kieme surengta jau trečioji „Gerų darbų mugė”, kurios metu paaukota 44 594 EUR, pusę šių pinigų, t. y. 22 297 EUR šiais metais vėl paskyrėme „Happimess“ labdaros iniciatyvai, kad jie toliau galėtų tęsti pradėtus prasmingus darbus “, – pasakoja Inga Lungė. Ir tai geroji praktika, kuri pritaikoma ne tik socialinės atsakomybės projektuose, bet ir daugybėje kitų sričių. Ne veltui žmogiškųjų išteklių valdymo specialistai visur akcentuoja darbuotojų įtraukimo svarbą jų motyvacijai ir lojalumui skatinti.