Ar pamenate filmo „Seksas ir miestas 2“ sceną, kurioje stilingoji Carrie Bradshaw, bevaikščiodama po arabišką turgų, įsigyja juodą kreidelę, kuria vėliau sodriai apsiveda akių liniją? Piratas Jack Sparrow taip pat neatsiejamas nuo ryškiai juodų, lyg smalkėmis išteptų akių. Grupė „U2“ dainoje „Miss Sarajevo“ dainuoja:
Is there a time for kohl and lipstick?
A time for curling hair
Is there a time for High Street shopping?
To find the right dress to wear…
Taigi, kas visus šiuos dalykus sieja?
Tradicinis šios priemonės pavadinimas – kohl, kartais dar vartojamas apibūdinimas kajal. Šis dažas plačiai naudojamas Tolimuosiuose Rytuose, kai kuriose Afrikos šalyse. Senovės Egipte buvo manoma, kad juodai apvestos ir paryškintos akys apsaugomos nuo saulės spindulių. Ryškus juodas pigmentas išgaunamas iš suodžių arba švino sulfidų bei kitų sunkiųjų metalų. Kodėl ši priemonė tampa aktuali Europoje?
Kasmet makiažo tendencijos vis labiau siūlo ryškinti ir tamsinti akis, tad natūralu, kad iškyla klausimas, kaip padaryti juodžiau, nei juodai? Čia į pagalbą pasitelkiamas kohl akių pieštukas, kuris savo tekstūra labiau primena minkštą kreidelę.
Kosmetikos gamintojai šią priemonę gamina iš netoksiškų, natūralių medžiagų, tad savo sudėtimi ji nėra tokia pavojinga, kaip originalusis jos variantas. Dėl sudėties ir minkštumo šią priemonę lengva naudoti ir išgauti norimą efektą (dūminį, patrintą, dramatišką…), nesunku nuplauti (tereikia šilto vandens ir rankšluosčio), be to, ši juoduma tinka net jautrioms akims. Svarbiausia – keliais potėpiais išgaunamas pats juodžiausias atspalvis. Priemonę nėra taip paprasta naudoti, nes ji tepli ir mes greitai galime „tapti“ pandomis, tik ne tokiomis žaviomis.
Savo kohl akių pieštuko variacijas siūlo Rimmel, Max Factor, Givenchy, Guerlain, Make Up For Ever, Avon ir kiti. Pasirinkimas iš tiesų nemažas, tad mėgindama šį rudenį įgyvendinti naujausias makiažo tendencijas, gali nesunkiai pasinaudoti priemone, kuri savyje talpina rytų dvelksmą.