Prisipažinsiu, esu ta, kuri mėgsta prisijaukinti naujas Vilniaus vietas, todėl viena iš pirmųjų bėgu į naujai atsidariusias kavines, uostau, ragauju ir tik tada ateina suvokimas, ar ta vieta prilimpa, ar ne. Vilniečiai gali pasidžiaugti, nes naujos vietos dygsta lyg grybai po lietaus. Tikrai nebus gėda ir prieš mūsų miesto svečius – visada rasite, kur jaukiai atsigerti kavos. Na, o jei tuo pačiu norite kažkam nupirkti ir gėlių, galite užsukti į tikrą gamtos oazę – Šermukšnių gatvėje įsikūrusią „Gėlės ir kava“ kavinę.
Gėlių, o gal kavos?
Taip jau nutinka, jog mums kartais norisi pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti ramybe. Būtent tokią ramybę aš suradau netyčia nuklydusi į Šermukšnių gatvę. Čia ir pamačiau kavinę, paprastu, bet viską tiksliai nusakančiu pavadinimu „Gėlės ir kava“. Jos savininkė Dovilė Narbutaitė sako, jog idėja turėti tokią vietą kilo jau seniai. „Esu užaugusi gėlių ūkyje. Mano tėveliai, seneliai ir proseneliai augino gėles. Esu ketvirtos kartos gėlininkė. Svajojau apie studiją Vilniuje, kur būtų gražus, žalias interjeras, kad žmonės galėtų ateiti pasėdėti, išgerti kavos, pasikalbėti apie augalus, pasigrožėti skintų gėlių įvairove“, – sako idėjos autorė Dovilė. Pokalbio eigoje mergina prisipažįsta, jog interjerą kūrė pati. „Daug baldų pagamino mano tėtis, kiti pirkti antikvariatų parduotuvėse, vėliau nušlifuoti ir pervilkti. Galiu pasidžiaugti, jog studija yra sukurta mūsų rankomis. Įdėjome labai daug meilės ir širdies. Klientai tai pastebi ir giria, kad čia jauku ir gera, kaip namuose“, – džiaugiasi „Gėlės ir kava“ savininkė. Anot jos, žalia spalva taip pat parinkta neatsitiktinai, norėjosi, kad viskas derėtų prie augalų ir įsilietų į bendrą erdvę.
Ir darbas, ir hobis
Dovilės mama turi gėlių parduotuvę, tad šio amato ji mokėsi iš mamos nuo pat vaikystės. Visas vazonines gėles ji persodina ir prižiūri pati, taip pat kuria puokštes, įvairias skintų gėlių kompozicijas. Jos studijoje-kavinėje galima rasti pačių įvairiausių egzotiškų, retų vazoninių augalų. Čia didelė skintų gėlių įvairovė – nuo pavasarinių tulpių ir narcizų iki vis labiau populiarėjančių bijūninių rožių, strelicijų, protėjų. Jas užsisako iš Olandijos, Ekvadoro, Kenijos, Kolumbijos ir kitų šalių gėlių ūkių. Klientai gali iš anksto užsisakyti puokščių vestuvėms, gimtadieniams, jubiliejams ar kitoms progoms. „Neseniai pradėjau bendradarbiauti su vienuoliais broliais domininkonais, esu Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios floristė“, – džiaugiasi Dovilė.
Kagė ir kitos paslaptys
Kol mes ramiai kalbamės, kažkur fone girdisi paukščių čiulbėjimas, kuris labai dera visų gėlių fone. Netrukus sužinau, jog narvelyje ant palangės gyvena zebrinė amadina – Kagė. „Į studijos atidarymą pakviečiau žmones, prisidėjusius prie šios vietos kūrimo: tėvelius, draugus, pažįstamus, kaimynus, vienuolius domininkonus. Ta proga gavau dovanų paukštelį ir akvariumą su dviem auksinėmis žuvytėmis, kad išpildytų visus norus. Paukštelis neturėjo vardo, tad visi bendrai jį rinkome, rašydami pasiūlymus ant lapelių. Laimėjo vardas Kagė, „ka“ – pirmas kavos skiemuo, o „gė“ – gėlių“. Dovilė sako, jog Vilniuje vis dėl to ne taip lengva rasti gražią ir jaukią vietą kavinei. Jos teko ieškoti metus. „Man labai patiko Šermukšnių gatvė, todėl pamačiusi šias patalpas iškart supratau, jog čia galėsiu įgyvendinti savo svajonę.“
Laikas pasimėgauti kava
Vietų, kur Vilniuje galėtum atsigerti kavos, tikrai netrūksta. Vieni labiau traukia jaunimą, kiti jaukioms pokalbio valandėlėms miesto ponias. „Gėlės ir kava“ studija turėtų traukte traukti gėlių mylėtojus, nes kas gali būti geriau nei pasidaryti kavos pertraukėlę tarp gėlių? „Tiek daug laiko galvojau ir svajojau apie šią vietą, kad dabar, kasdien, kai čia ateinu, negaliu atsidžiaugti. Kiekviena diena yra vis kitokia – pilna naujų iššūkių, klientų, pažinčių. Man svarbu, kad klientas ne tik išeitų patenkintas, bet norisi su kiekvienu susipažinti, todėl buriasi didelis draugų ratas. Jie kasdien ateina išgerti kavos, klausia, kaip laikosi mano šuo“, – džiaugiasi D. Narbutaitė. Ji kiekvienam pataria ne tik svajoti, bet ir pajausti, kad „čia ir dabar“ yra tavo vieta.