Menu
 
 

LDM – 5 ir 6 dešimtmečių kostiumai iš A. Vasilvejo kolekcijos

2013 11 13  01:09  |  Aktualijos

LDM – 5 ir 6 dešimtmečių kostiumai iš A. Vasilvejo kolekcijos

Ldm.lt nuotr.

Lietuvos dailės muziejus Arsenalo g. 3A atidaro parodą „Nuo karo iki taikos“, kurioje bus eksponuojama XX a. penkto bei šešto dešimtmečių mada iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Tai jau šeštoji paroda, surengta Lietuvos dailės muziejui bendradarbiaujant su žinomu mados istoriku. Šį kartą ji – apie madą, žvelgiant istoriniu rakursu – iš karo į taiką.

Nacių okupuotame Paryžiuje daugelis mados namų buvo uždaryti. Parodoje pristatomi kūriniai tų namų, kuriems pasisekė tą karą išgyventi. Tai „Lanvin“, Nina Ricci“, Balenciaga“, Schiaparelli“, taip pat ir gabių penkto dešimtmečio siuvėjų darbai iš populiarių to meto aktorių ir dainininkių garderobo.

1947 m. Paryžiuje atsidarę mados namai „Christian Dior“ pasiūlė moterims viliojantį siluetą new look. Jausmingos, siekiamos ir grakščios moters įvaizdis tuo metu buvo tikra naujiena. Ilgi ir platūs „saulės kliošo“ kirpimo sijonai derėjo su ryškiai siaurėjančiais į apačią korsažais, nuolaidžiais palaidinių pečiais ir gundančiomis iškirptėmis. Kartu su Dior modeliais į ekspoziciją įtraukti ir įspūdingi haute couture pavyzdžiai, siūlyti rinkai jo varžovų ir konkurentų – mados namų „Pierre Balmain“, „Jacques Fath“, „Jacques Griffe“, „Huber de Givenchy“, „Cristóbal Balenciaga“, „Madame Grès“. Talentingi prancūzų drabužių dizaineriai besivaržydami ir kurdami kolekcijas pamažu suformavo moters, primenančios rožę su besiskleidžiančiais lapeliais, įvaizdį. Jie sumaniai žaidė plonu moters liemeniu, aukšta krūtine ir plačių klubų figūra, kuri traukte traukė to meto vyriškius.

Paroda veiks iki 2014 m. gegužės 11 d.

LDM – 5 ir 6 dešimtmečių kostiumai iš A. Vasilvejo kolekcijos


Komentuok:




*



Reklama