Leidykla „Kitos knygos“ išleido poeto Nojaus Saulyčio debiutinį rinkinį „SMS gėlytė“. Į eilėraščius įpinantis autobiografinių motyvų, N. Saulytis sako nesijaučiantis jokio lietuvių poetinio ratelio dalimi, o poeziją siejantis su saviraiška ir iš jos kylančiu džiaugsmu.
Išsiskiriančiu braižu pasižymintys tekstai pakeri valinga koncentracija, emocijos tikrumu ir minimalistiniu pateikimu. N. Saulyčio poezija – kontroliuojamas chaosas: subjektas pasiduoda impulsui, bet tik iki tam tikros ribos. Temos – gyvenimas ant ribos (tarp paauglystės, pereinančios į suaugusio žmogaus etapą), šiurkštaus realizmo ir nekalto naivumo dermė. N. Saulytis nevengia ir vadinamųjų rizikingų temų. Jo tekstuose susitinka dievoieška, (bi)seksualumas, meilė ir balansavimas ties beprotybės riba – neretai tame pačiame eilėraštyje. N. Saulyčio poezija savitai atliepia modernistų dekadentų Ch. Baudelaire’o, W. Whitmano, vėliau tęstą bytnikų, tradiciją, įvelka ją į šiuolaikinę formą, aktualizuoja Vilniuje.
Saulytis gimė ir užaugo Vilniuje. Studijavo filologiją, tačiau mokslus metė. Vėliau baigė floristikos kursą profesinėje mokykloje. Tai dar vienas biografinis faktas, susijęs su knygos pavadinimu. Kurį laiką poetas skvotino užsienyje, šiandien dirba Nacionaliniame muziejuje.
Rinkinio pavadinimas kilo iš autoriaus patirčių. „Kartą susirašinėjau su patikusia mergina ir nusiunčiau jai SMS gėlytę, nes negalėjau įteikti tikros. Šis epizodas nugulė į eilėraštį „kadangi šiandien aš su baltais conversais“, kur lyrinis subjektas siunčia gėlę SMS žinute“, – pasakoja N. Saulytis.
„Studijų metais turėjau polinkį daužyti mobiliuosius telefonus į žemę, kai užsimanydavau erdvės. Taip pripratau prie senesnių telefonų ir jų mygtukų. Malonumas rašyti su lietuviškom raidėm – tai tarsi įrodymas, kad myli kalbą (rašydamas raidę F, skaičių 3 turi paspausti penkis kartus, 33333)“, – apie savo santykį su mobiliaisiais telefonais ir SMS rašymą pasakoja N. Saulytis. Knygoje konceptualiai apžaidžiamas senų mobiliųjų telefonų bruožas – kai norint rašyti SMS žinutę reikia spausti tam tikrus skaičius tam tikrą kiekį kartų. Eilėraščių pavadinimai puslapio antraštėse tokiu būdu užfiksuoti skaičiais.
„Nojaus Saulyčio „SMS gėlytė“ – retas debiutas, kai tekstų turinys visiškai atitinka formą. Eilėraščiai – tarsi kampuotas, bet savaip grakštus paauglio kūnas: kapotas, lakoniškas frazes, drovius nutylėjimus keičia atviras plepėjimas, o šį – vidinį nerimą ir prasmės klausimus fiksuojančios drąsios metaforos. Saulytis skaitytojui siunčia SMS žinutes iš to keisto periodo, kai pasiekusi savo aukštumas paauglystė pradeda artėti pabaigos link. Perfrazuojant dainininkę Britney Spears, eilėraščių subjektas yra not a girl, not yet a (wo)man. Nors dar tik pavasaris, dar nebūtina kažkam (fiksuotai tapatybei, gyvenimo keliui, dievui, antrajai pusei) įsipareigoti, tačiau – autorius puikiai žino – ilgai tai nebetruks“, – taip N. Saulyčio kūrybą komentuoja rašytoja ir literatūros kritikė Virginija Kulvinskaitė aka Cibarauskė.
Knyga kaip estetinis objektas – bendras šeimos kūrinys. „SMS gėlytės“ dizaineris – Nojaus brolis Mykolas. Knygoje gausu nuotraukų iš poeto gyvenimo. Rinktinės redaktorė – poetė Aušra Kaziliūnaitė. Knygos leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba.