Menu
 
 

Liežuvio doktoratas | Tongue PhD

2015 11 25  22:18  |  Aktualijos

Liežuvio doktoratas | Tongue PhD

Nuotraukos: menininkės asm. archyvas.

Liežuvis – gyvūniškumo prisiminimas, instinkto išraiška, tačiau taip pat ir įrankis, kuriuo išreiškiame savo žmogiškumą kalbėdami. Performansą Liežuvio doktoratas | Tongue PhD (2015) sudaro dešimt skyrių, kiekviename tiriamas vis kitas liežuvio, kaip pirminės metaforos, lygmuo.

Liežuvis – tai tiltas tarp nesąmoningumo ir protavimo. Kuo labiau iškišamas liežuvis, tuo labiau socialiai neprideramai tai atrodo. Performanse Liežuvio doktoratas | Tongue PhD akademinis žodynas nuslysta į poetinį, gyvūnišką registrą, o jame persipina animalistinių ritmų formulės ir vaizduotės padarai, gurgiantys savo terpėse.

Naujame Ievos Misevičiūtės solo pasirodyme susilieja fizinio teatro, akademinės spekuliacijos, šokio ir butoh [jap. 舞踏] elementai, kartu pasitelkiami apginti daktaro disertaciją.

Ieva Misevičiūtė (g. 1982) yra Niujorke gyvenanti performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse, įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. Menininkės teigimu, diplomo gynimas – vienas įspūdingiausių performansų, sutinkamų akademiniame pasaulyje. Visą jaunystę ji dirbo cirke, yra įvaldžiusi įvairias judesio ir improvizacijos technikas. Šiandien Ievos Misevičiūtės pasirodymų geografija itin plati. Štai tik keletas vietų, kur menininkė surengė pasirodymus: „MoMA PS1“, „The Kitchen“, Niujorkas; „Time-Based Art Festival“, Portlandas; „Beursschouwburg“ teatras, Briuselis; „dOCUMENTA (13)“, Kaselis; „de Appel“ meno centras, Amsterdamas; Georges‘o Pompidou centras, Paryžius; „Performa 09“, Niujorkas; „Le Mouvement: Performing the City“, Šveicarija ir kt. Menininkės praktika jungia fizinį teatrą, šokį, stendapą, butoh, spekuliatyvią akademinę kalbą ir skulptūrą.

Idėja, tekstas, skulptūros, choreografija ir scenografija – Ievos Misevičiūtės

Kūrybos konsultantė, butoh ir judesio technikos trenerė – Vangeline

Šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas

Kompozitorius – Gediminas Žygus; muzika – Gedimino Žygaus, Sebastiano Butto ir Charlie‘o Murray‘aus

Scenarijaus bendradarbis – Michaelas Portnoy’us

Kostiumas – „threeASFOUR“

Scenografijos išpildymas – „Arts Centre Buda“

Scenografijos asistentai – Lucia Love Martin Mooney ir Ryanas Patrickas Martinas

Konsultavo ir kuravo – Maaike Gouwenberg

Prodiuserė ir kuratorė – Monika Lipšic

Trukmė: 1 val.

Premjera Vilniuje vyks 2015 m. gruodžio 1–2 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.

2016 m. vasario 10–11 d. pasirodymas vyks galerijoje The Kitchen, Niujorke.


Komentuok:




*



Reklama