Menu
 
 

Marius Vepšta: „I speak art“

2018 11 08  19:57  |  Aktualijos

Jau visai netrukus Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus pakvies į mados dizaino objektų parodą – lapkričio 14 dieną muziejaus rūsyje bus pristatyta Mariaus Vepštos kūryba – kostiumai, aksesuarai ir kiti mados dizaino objektai.

Trisdešimt vienerių mados dizaineris Marius Vepšta yra dalyvavęs daugelyje mados konkursų ir renginių (tarptautiniai konkursai „Habitus Baltija“, „Virus mada“, ARTViko, „Dizaino dienos“, Vilniaus dailės akademijos projektai (PIN diena, „Skrydis“ ir kt.), dėstęs privačiame mergaičių koledže „Brigidine College Randwick“ (Sidnėjus, Naujasis Pietų Velsas, Australija) bei kūręs sceninį įvaizdį ne tik Eurovizijos atrankos dalyviams, bet ir Madonos šokėjams, tačiau ši jo ilgai brandinta personalinė paroda – pirmoji.

Marius Vepšta

Nuotrauka – Mariaus Vepštos archyvo ©

Pirmoji personalinė paroda: kas tai Mariui? „Žmogus gi turi nuo kažko pradėti. Manau, kad gyvenimas susidėlioja iš tam tikrų atspirties taškų. Tarsi iš naujų pradžių. Tad šita paroda – mano naujos atspirties taškas. Gal savęs patikrinimas ir pristatymas žmonėms. Prisistatymas ne žodžiais, o darbais iš savo vidinio pasaulio. „Vepšta_Design“ – prekės ženklas, asmenybė, dizaineris.. – kartais pasiklystu, kaip save vadinti, nes perdaug skirtingų mylimų, įdomių, intriguojančių idėjų knibžda galvoje, bet šį, pirmą kartą, pamatysite visokio manęs – tai nebus griežtai vien rūbų ar aksesuarų pristatymas. Parodoje pamatysite išskirtines rankines kuriose slypi energija, emocija, aksesuarus kurie turi sielą bei drabužius, kurie savyje slepia mistiką. Tai dalis tos nematomos kūrėjo sielos – mano sielos, kuria dalinsiuos“, –  trumpam atitrūkęs nuo kūrybos kalbėjo dizaineris.

Atsakydamas, į klausimą, kodėl parodos leitmotyvu pasirinko frazę „Realybė yra kalėjimas“, Marius sakė: „Realus pasaulis – tai įstatymai, vienos ar kitos nuomonės palaikymas, pasąmoninis noras pritapti prie vieno ar kito žmonių socialinio sluoksnio. Pavargstu nuo beverčių intrigų, skirtingų nuomonių, noro būti geresniu už kitus bei tuščio kalbėjimo, tad savo kūryba tarsi išsilaisvinu iš to. Kūrybos pasaulis – ramybė, taika su pačiu savimi. Kurdamas esu ištikimas savo jausmams, tad ši paroda – vienas didelis jausmas be melo ir kaukių. Nuoga siela stovėsiu parodoje“.

Jau daugiau nei dešimt metų Marius – laisvai kuriantis drabužių ir aksesuarų dizaineris, dažniausiai dirbantis su individualiais užsakymais. Labiausiai kūrėją džiugina proginių vakarinių eilučių užsakymai, kai klientas nori drabužio, kuris išsiskirtų inovatyviais konstrukciniais sprendimais – Marius džiaugiasi galėdamas sukurti ne tik rūbą, bet ir išskirtinumo jausmą, pakilią nuotaiką savo klientams.

Pasak kūrėjo, drabužių ir aksesuarų dizainas nėra tik amatas – tai jo gyvenimo būdas bei menininko išraiškos forma. Visas į galvą šaunančias mintis Marius stengiasi realizuoti taip, jog jo kūriniais puoštųsi žmonės jiems ypatingomis progomis, kasdien gyvendami savo gyvenimus – svarbiausia, jog drabužiai bei aksesuarai nenugultų spintoje ar eskizų knygoje.

Prieš pusantrų metų Mariaus kūryboje atsirado išskirtinė detalė – varnas. Šis paukštis visuomet žavėjo dizainerį: didingas, orus ir stiprus paukštis, kuris jaučia žmones, geba juos skanuoti ir žino, kyla jam pavojus ar ne. „Matyt, jie jaučia, kad nesu priešas, todėl mes gražiai sutariame. Varnas – išmintingas, pranašystę simbolizuojantis paukštis. Varnai, kaip ir vilkai, dažni pagoniškų dievų palydovai. Daugelis senųjų Europos tautų žvelgė į varnus, kaip į ypatingus paukščius – jie garbinti arba jų bijota, bet niekas nebuvo varnams abejingas. Kai kuriose tradicijose varnas – kultūrinis herojus, sietas su mirtimi ir mirusiųjų pasauliu, su dangaus karalyste ir požemio tamsa, kerėtojo galiomis. Mitologijoje varnai dažnai yra tarpininkai tarp priešingų pasaulių. Varnas sutinkamas legendose apie Tvaną, sukuria žemę, iš sūrios jūros geba pasemti gėlo vandens. Apie šiuos paukščius galima rasti daug legendų bei pasakojimų ir kiekvienas atsirenkame pagal savo jauseną. Man Varnas jokiu būdu nėra mirties simbolis. Jis labiau simbolizuoja, orią, didingą, mistišką būtybę. Kuriant aksesuarus, aplanko toks jausmas, kad abstrakti varno galvos forma pati nutūpia ant gaminio ten, kur pati nori. Kad ir kuriant rankinę, ta varna dažnai pakeičia savo nusileidimo vietą“, – mintimis dalijasi Marius Vepšta.

Didžioji dizainerio kūrybos aistra – aksesuarų ir galanterijos linija. Jau pernai, „Fashion Bazaar renginyje“, pasirodė ypatinga aksesuarų linija – varlytės, kur įprastą kaspiną keičia varnos galva. Dizaineris tiki, kad RAVEN TIE aksesuarų linija – išskirtinių detalių išsiilgusių stileivų aksesuaras.


Komentuok:




*



Reklama