Javier Piñón (tarti Chavjėr Pinjon) – Majamyje gimęs ir Brukline gyvenantis bei koliažus kuriantis dailininkas, kurio darbuose tvirtai įsipynęs kaimiškai šmaikštus požiūris į klasikinę mitologiją ir postmoderniosios Amerikos mitus. Koliažuose svarbiausi vaidmenys tenka kaubojams, Medūzoms[1], šventiesiems ir… rafinuotiems baldams. Vaizduodamas įvairius išgyvenimus bei išbandymus, Javier prikausto akis, žadėdamas dar daugiau malonumo, siaubo ir apžavų savosiose koliažų serijose.
Baigęs Rodo dizaino mokyklą, Javier Piñón jau sudalyvavo nemažai savo šalies ir užsienio parodų, taip pat prieš porą metų yra laimėjęs rezidenciją Vienoje bei kiek seniau – Niujorko menų fundacijos skiriamą stipendiją. Savo kūryboje jis perpasakoja Ikaro mitą. Ši specifinė legenda – dalis tų didžiųjų koliažų serijų, kur klasikiniai mitai yra perpasakojami kaip laukinių Vakarų Amerikos pasakojimai. Ryšys tarp senovės mitų ir šiandieninės Amerikos visuomenės dailininkui ypač svarbus: jis vaizduoja Ikarą, kuris, kaip ir kaubojai, kvailai ir neapdairiai mėgino pralenkti savo ribas, deja, ir šiems, ir anam tai pasibaigė tragišku nuopuoliu.
Ar darbai jums neprimena Amerikietiškųjų pin-ups merginų? Retro, mados įtakos? (Jo žmona – Mara Hoffman, žinoma Niujorko dizainerė.) Susipažinti su daugiau Javier Piñón darbų ir susitikti su minotaurais, Don Kichotu, kankiniais ir Ikaru galite asmeniniame jo puslapyje: http://javierpinon.com/homepage.html
[1] sen. graikų mitologijos būtybė – sparnuota moteris pabaisa su besiraitančiomis gyvatėmis vietoj plaukų.
jis laimejo nama (“rezidencija”) konkurso metu!?!
Ne, rezidencija – tai erdvė (studija), suteikiama gyventi ir kurti tam tikrą laiką, dažniausiai kitoje šalyje.