Nauji metai – nauji kūrybos direktoriai! Toks galėtų būti 2012 metų šūkis mados pasaulyje. Šių metų pradžioje ne vienų mados namų laukė permainos, o kai metų ratas beveik apsisuko, galime žvilgtelėti, kaip sekėsi sekėsi išpildyti lūkesčius iš vienų mados namų į kitus migruojantiems karjeristams. Įdomu!
Stefano Pilati, kuris dirbo Yves Saint Laurent mados namuose nuo 2004 iki pat 2012 metų, šiemet apleido savo garbingą darbo vietą. (Šiuo metu Pilati kuria Ermenegildo Zegna mados namams.) Dauguma nujautė – naujasis varkiklis bus Hedi Slimane. Juk Hedi YSL mados namuose dirbo nuo 1996 iki 2001 metų ir puikiai jautė šių namų dvasią.
Žinoma, šis posūkis kėlė daug diskusijų – 2001 m. iš YSL Hedi perėjo į Dior mados namus ir perėmė vyrų liniją. Po 2000 – 2001 metų žiemos/rudens ,,Black Tie“ kolekcijos išpopuliarėjo šiandien jau puikiai žinomi Slimane siluetai – ,,skinny“ kostiumai. Be to, Hedi niekada nėra kūręs kolekcijos moterims, nebent priėmęs individualius užsakymus Dior mados namuose iš Nikolės Kidman ar Madonos. Tiesa, šis dizaineris visad buvo mėgstamas roko grupių atstovų. The Kills, Daft Punk, Jack White, Mick Jagger ne kartą yra prašę Hedi pagalbos savo sceniniam įvaizdžiui kurti.
Dar vienas nerimą keliantis faktas: 2007 metais Hedi Slimane nepratęsė kontrakto su „Dior Homme“ ir patraukė fotografijos keliais. Hedi Slimane paskyrimas į YSL kūrybos direktoriaus poziciją buvo malonus siurprizas. Deja, to paties negalėtume pasakyti apie naujojo dizainerio pavasario/vasaros 2013 metų kolekciją moterims. Lauktasis debiutas buvo per daug paprastas ir nuspėjamas – per daug ,,Slimane“ nei ,,Laurent“. Gal per anksti buvo kardinaliai pakeistas YSL vardas ir teisiškai imta grasinti viesiems, neįprantantiems prie naujojo mados namų pavadinimo – ,,Saint Laurent Paris“?
Galbūt Raf Simons būtų pasisekę labiau? Pavasarį sklandė dideli gandai, jog būtent jis sės į Stefano Pilati vietą YSL mados namuose. Tačiau, pasitraukęs iš Jil Sander kūrybos direktoriaus vietos, Raf perėjo į Dior pusę ir dabar yra atsakingas už aukštosios mados (haute couture) bei masinės linijos (prêt-à-porter) dizainą.
Raf Simons atsisveikinimą su Jil Sander mados namais vainikavo rudens/žiemos 2012 – 2013 m. kolekcija, pristatyta šiemet vasarį Milane. Kolekcija buvo net labai gerai įvertinta kritikų, žiūrovai ją išlydėjo griausmingomis ovacijomis, o manekenės, eidamos podiumu, nesulaikė ašarų. Koks atsisveikinimas, toks ir sutikimas – šio belgų dizainerio couture debiutas šių metų liepos mėnesį buvo persmelktas minimalistinės dvasios, tačiau puikiai perteikė Christiano Dior klasikinę nuotaiką.
Jil Sander mados namai neliko be priežiūros: į juos sugrįžo pati įkūrėja! Po konflikto su Prada grupės generaliniu direktoriumi ir Muccia Prada vyru Patrizio Bertelli, kuriam priklauso 75% Jil Sander mados namų akcijų, 2001 metais Jil Sander pakeitė Milan Vukmirovic. Dizainerė Jil Sander buvo grįžusi 2003-iaisiais, kai jos pačios mados namų populiarumas pradėjo blėsti, deja, nepavykus palaikyti draugiškų santykiu su P. Bertelli, J. Sander atsistatydino.
Dizainerė buvo labai susijaudinusi ir linksma, pristačiusi pirmąją vyriškos mados kolekciją Jil Sander mados namuose. Kaip pati Jil teigia, su metais ji įgavo daugiau patirties. Techno pluošto striukės, kašmyriniai paltai, trikotažas, austas ant specialių dvylikos bėgių staklių – štai ilgai laukta tikroji Jil Sander kokybė.
2013 metai jau ne už kalnų. Gal ir jie pažers naujų staigmenų mados padangėje?