Jau rytoj, ketvirtadienį, prasidėsianti dviejų dienų kūrybingumo ir ateities tendencijų konferencija „What’s Next?“ nuo pat pradžių buvo gerokai daugiau ne tik vertingų žinių renginys, todėl ir šiemet abi konferencijos dienos žada įdomią ir turiningą programą. Be keliasdešimties pranešėjų dalyvių konferencijoje lauks ir kvapą gniaužiančios dizaino, inovacijų bei mados ekspozicijos, kontaktų pusryčiai ir itin visų laukiamas uždarymo vakarėlis.
Dizaino ir inovacijų parodos
Jau tampa tradicija, kad konferenciją „What’s Next?“ lydi dizaino ir inovacijų parodos. Šiemet jose bus pristatomi įspūdingi lietuvių sukurti virtualios realybės projektai, naujausių inovacijų pristatymai ir architektūros bei mados kūriniai.
„What’s Next? Showroom“ erdvėje bus galima susipažinti su pasaulinio dėmesio sulaukusiu režisierės Kristinos Buožytės trumpametražiu animaciniu 360 laipsnių virtualios realybės projektu „Angelų takais“. Skambant M. K. Čiurlionio sukurtiems muzikiniams kūriniams, žiūrovai bus kviečiami pakeliauti po M. K. Čiurlionio paveikslų sukurtą magišką pasaulį ir iš arčiau susipažinti su jo paveikslų veikėjais bei jų aplinka.
Dar vienas virtualios realybės projektas „Kruvinasis sekmadienis VR“ visiems primins skaudų, bet itin reikšmingą Lietuvos istorijos puslapį – sausio 13-osios naktį. Tai bus penkiolikos minučių virtualios realybės patirtis, kai žiūrovas pateks į kruvinų sausio 13-osios nakties įvykių sūkurį prie Vilniaus televizijos bokšto. Dėka naujausių technologijų, žiūrovas pats taps aktyviu istorijos dalyviu – žurnalistu su vaizdo kamera, kurį sausio 13-osios naktį automobilis atveža prie TV bokšto. Sovietų tankai artėja prie bokšto, jį supa beginkliai žmonės – interaktyvaus filmo herojus galės judėti aplink TV bokštą, nes viskas aplink vyks pagal chronologinę tos nakties įvykių seką.
Inovatyvusis projektas „EIKA VR“ „What’s Next?“ parodoje pristatys naują požiūrį į nekilnojamojo turto pirkimo procesą. Naujos kartos technologijų pagalba bus sukuriama virtuali namų erdvė, kuri vartotojui leis realistiškai patirti visas įmanomas buto variacijas per virtualios realybės akinius. Pro specialius akinius matomi patalpų ir baldų parametrai bus identiški tikram vaizdui, todėl bus sukuriamas įspūdis lyg žvalgytumėtės po savo būsimą butą.
Meno ir mados ekspozicijos
Konferencijoje kur paganyti akis ras ir mados bei grožio gerbėjai. „Showroom“ programoje jų lauks lėtosios mados projektas „Upcycled By LT“ ir kūrėjų Marijos Puipaitės bei Vytauto Gečo darbai.
Dizaineriai Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas, iki šiol dirbę atskirai, „What’s Next“ dizaino parodoje pristatys skirtingas savo praktikas ir kartu kurtą objektą „Įsivaizduotas komfortas“, kuris neseniai buvo pristatytas Nyderlandų dizaino savaitėje. Abu kūrėjai yra baigę bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, taip pat studijavo magistrą Eindhoveno dizaino akademijoje. M. Puipaitė, kurdama objektus, kaip atspirties tašką naudoja kūną, kaip priežastį formai ir funkcijai atsirasti. Pasak dizainerės, ar tai būtų baldas, ar juvelyrika – tai visada turi intymų, organišką ryšį su žmogumi. V. Gečas personifikuodamas įprastus, buitinius objektus juos paverčia subjektais. Žaisdamas su kontekstu ir daikto suvokimu, jis naudoja daugialypiškumą, sluoksniškumą, fragmentaciją bei mišrias nuorodas. Kūrėjų darbai ne tik džiugina akis, bet ir skatina tyrinėti – patiems ieškoti mažyčių užuominų ir subtilybių, kurios slypi jų darbuose.
Tuo tarpu mados projektas „Upcycled BY LT“ yra lėtosios mados iniciatyva Lietuvoje, skatinanti tvarią ir atsakingą gamybą, vartojimą bei sąžiningą prekybą. Iniciatyvos dalyviai kuria drabužius ir aksesuarus naudodami įvairių medžiagų atraižas ir likučius. Šia iniciatyva siekiama skatinti dizainerius, gamintojus ir vartotojus kasdieniniais pasirinkimais prisidėti prie teigiamų pokyčių visame pasaulyje. Projekto autoriai tiki, kad jiems pavyks suburti aktyvių, orientuotų į bendrų projektų vystymą, narių tinklą, kurių bendradarbiavimas ateityje skatins tvaraus dizaino vystymą Lietuvoje.