Nauja mada dažniausiai tokia: ją ignoruoji arba leidiesi užsupamas jos įspūdžio ir įsileidi tendencijas į spintą. Jums spręsti, kaip toli žengsite, susidomėję šia tendencija ir kiek apžavėtas norite būti. Pristatau oversize, arba, lietuviškai tariant, negabaritinę tendenciją. Pirmiausia ji prigijo merginų stiliuje, šioms ėmus skolintis brolių ir draugų marškinius, vėliau džinsus, dar po to – ligi kelių nutįsusius megztinius.
Pastaruoju metu ant podiumų ir editorial fotosesijose buvo galima išvysti nemažai ryškių ir perdėtų formų drabužių. Jie skelbė ne lytį, ne požiūrį, o deklaravo pačios medžiagos masyvumą. Aštrūs kirpimai gal ir tapo įpročiu žurnalų viršeliuose, tačiau tokia mada, primenanti dramatišką sceną, kur kas sunkiau prigyja kasdienybėje. Ypač – jei tai vyrų mada.
Tiesa, merginos jau visai neblogai įvaldė šią tendenciją. Per dideli drabužiai dažnai net neatrodo madų vaikymasis, o savito stiliaus dalis. Raktai vyrų madoje? Štai jie: elegantiška forma ir nesudėtingas kirpimas. Pažiūrėkime, ką siūlo dizaineriai.
Gatvė ir podiumas – du skirtingi dalykai, tačiau dideli drabužiai turi nepamainomą pranašumą: jie nesunkiai maskuoja problemiškas vietas ir, tinkamai pasirinkti, išryškina figūros siluetą. Svarbiausiu rodikliu čia dažnai tampa drabužio medžiaga: tvirtas ir sunkus audinys, štai ko reikia, kad neatrodytumėte pasimetę medžiaginėse pinklėse.
Paltas. 3.1 Phillip Lim siūlo kuklias spalvas, CK – niujorkietišką, aštriai nugludintą biuro stilių. J. W. Anderson ir Ports 1961 gręžiasi į praeitį ir sugrąžina ant podiumų tokius masyvius paltus, su kokiais nuotraukose žiemą pozuodavo mūsų seneliai. Mugler ir Neil Barrett šiemet diktuoja spalvų tendencijas, modelius aprengę ypatingo tamsumo raudonais puspalčiais.
Ilgas megztinis. Dizaineriai supranta, kodėl merginos juos taip mėgsta. Tradicinius megztinius pintais raštais demonstruoja Alexandre Plohhov, asfalto ir aitrios raudonos spalvų perėjimus – Ann Demeulemeester. Sagomis susagstomas pilkas megztinis – Damir Doma, o kašmyro kūrinys su kapišonu – Robert Geller ilgo megztinio variantas vyrams.
Nutįsęs megztinis. Taip, kažkada tokius golfus nešiojo prie kompiuterių lindintys akiniuočiai. Šiandien pirmieji – be galo madingi, antrieji – tiesiog nepakeičiami. Statusai keičiasi! Kalėdinius ,,atostogų kalnuose“ raštus siūlo Duckie Brown, juodos ir baltos spalvų blokams ištikimas lieka 3.1 Phillip Lim, Acne megztinis aukštu kaklu akį rėžia skaudančiai akinamu raudoniu. Neišskirtiniai, tamsūs, tačiau jaukūs megztiniai – Ann Demeulemeester ir Dries Van Noten kolekcijose.
Pūsta, didelė striukė. Abejoju, ar lietuviai mėgsta tokias nešioti prie kostiumų, tačiau, kad pamėginti verta, teigia Burberry Prorsum ir Carven. Na, o neprisijaukinantiems klasikinio stiliaus, Issey Miyake pateikia ,,šiaip, išėjau patikrinti pašto dėžutės“ įvaizdžio versiją.
Marškinėliai trumpomis rankovėmis žiemai. Givenchy lieka ištikimi savo ideologijai ir spausdina kasmetines nuotaikas ant marškinėlių. Scenoje gal ir gražu, bet, jei žiedo į nosį nesiversite, geriau palikite ir plonyčius marškinėlius po… megztiniu. Acne ir CK pristato storos, standžios medžiagos marškinėlius, po kuriais pasivelkami megztiniai ilgomis rankovėmis. Jean Paul Gaultier, regis, alsuoja devintu dešimtmečiu ir svajoja apie Amerikos kiemus ir gaujas, žaidžiančias krepšinį, o John Galliano bei Lanvin dizaineris Elbaz bando sutviskėti. Pirmasis taškosi blizgučiais, antrasis konstruoja marškinėlius iš skirtingų odos dryžių.
Plačios kelnės. Įtariu, auga nauja karta lietuviškų fashionist‘ų, blogerių ir fotografų, nesižavinčių plačiais pečiais ir sportišku įvaizdžiu. Ką gi, šiuo atveju ir trapiems berniukams Christophe Lemaire pritaiko tendenciją, siūdamas plačias kelnes, kurios kažkada, labai seniai, kiek pamenu, liaudyje vadintos ,,banankėmis“.
Visas siluetas. Kiek bohemiškas įvaizdis, susipynę drabužių sluoksniai… nė nesuprasi, kur megztinis, o kur kelnės, besipinant kojoms, atrodantys lyg sijono audiniai. Tokiai stilistikai ištikimi Costume National ir Yohji Yamamoto.
Kailis. Tikriems Kanye West‘o gerbėjams. O jei rimtai, kailis šiuolaikinėje sampratoje jau seniai nebėra ,,vyriško“ drabužio medžiaga. Ir net nebežinau, ką išvysti keisčiau – ar vyrą, avintį aukštakulniais, lekiantį į mados šou, ar vaikiną, pasipuošusį spinčinčio gyvūnėlio kailiniais, pražergtomis kojomis įsirėmusį į metro grindis Milano požemiuose. Šiai žiemai vyrams kailį brunka Damir Doma, John Galliano ir net Raf Simons. Vis dėl to kailis turi šarmo. O kailinė kepurė lietuvišką žiemą tikrai nepakenks.
Pūstos rankovės. Jau ne toks naujas ir šokiruojantis variantas. Princesiško stiliaus mėgėjams arba Muccios Prados, šių rankovių bumo iškėlėjos, gerbėjams. Rankoves rudeniui pučia Lanvin ir Les Hommes siuvėjai.
Megztinio ir palto dariniai. Neapsisprendusiems. Mėgstantiems ,,susivynioti“ į drabužius. Ir tiems, kuriems žiauriai šalta. Eksperimentuojantys dizaineriai: E. Tautz, Yohji Yamamoto, John Bartlett, Louis Vuitton mados namai bei Viktor & Rolf duetas.