Menu
 
 

PFW – 3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija

2013 07 10  09:36  |  Aktualijos

3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija

Reichmann Communications archyvas

Paryžiaus mados savaitėje olandų dizainerė Iris van Herpen pristatė aukštosios mados kolekciją, kuri buvo sukurta pasitelkus belgų bendrovės „Materialise“ trimatę (3D) spausdinimo technologiją, anksčiau sėkmingai taikytą medicinos srityje. „Materialise“ yra pirmaujanti 3D spausdinimo technologijų ir programų bendrovė, kuri iš universiteto mokslininkų projekto tapo daugianacionaline bendrove ES tyrimų finansavimo dėka.

„Kartu su Iris van Herpen pirmą kartą sukūrėme kolekcijos elementus naudodami unikalias, perregimas, į kaulinį audinį panašias struktūras, atspausdintas „Mammoth Stereolithography“ 3D spausdintuvu. Dėl tokio spausdinimo būdo kolekcijos suknelės yra besiūlės ir yra pritaikomos įvairiems dydžiams. Bendrovei buvo didelis iššūkis įgyvendinti Iris van Herpen sudėtingų geometrinių figūrų idėjas. Trimatis spausdinimas gali padaryti tai, ko negali tradicinis drabužių siuvimas, kai sudėtingi elementai turi būti sukurti sparčiai ir sujungti į vientisą drabužį“, – naujovę madoje pristato „Materialise“ projektų vadovas Svenas Hermansas.

Drabužių dizainas iš pradžių buvo sukurtas kartu su belgų architektu ir kompiuterinės grafikos specialistu Isaie Bloch ir pritaikytas 3D spausdinimui naudojant „Materialise“ sukurtas specialias programas. Pašalinus modelių trūkumus, jie buvo atspausdinti „Mammoth Stereolithography“ spausdintuvu – 3D spausdinimo technologijos prietaisu, kuris spausdina objektus sluoksniavimo metodu. Skystoje spausdinimo medžiagoje modeliai yra formuojami ir sukietinami ultravioletinių spindulių lazeriais.

3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija

„Materialise“  bendrovės pradžia buvo universiteto mokslininkų projektas, nagrinėjęs greito modelių kūrimo ir gamybos galimybės. Projektui vystantis, chirurgams buvo pradėtas siūlyti itin tikslus pacientų kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijos rezultatų apdorojimas  ir galimybė paversti juos spausdinamais modeliais.

Šiuo metu 3D spausdinimas tapo svarbia dizaino technologija, inžinieriams bei kūrėjams suteikiančia galimybę atsispausdinti ir tobulinti detalių ar produktų modelius visuose kūrimo etapuose. Šią technologiją „Materialise“ neseniai pritaikė Venecijos „La Fenice“ operos teatre, šiuolaikinės Japonijos menininkės Mariko Mori kurtame „Madam Baterflai“ spektaklyje. „Materialise“ kartu su Mariko Mori sukūrė ir trimačiu spausdintuvu atspausdino pagrindinės spektaklio herojės sparnus.

3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija

Išsivysčius 3D spausdinimo technologijoms, ši sritis vis labiau įsitvirtina kaip atskira gamybos sfera. 3D spausdinimo technologija turi keletą privalumų: nereikia kaupti perteklinių gamybos žaliavų, nes spausdinama tik tai, kas reikalinga; labai sutrumpėja gaminių kelias nuo sukūrimo iki pristatymo rinkai; pastebėjus jau sukurtų gaminių trūkumus, juos lengva pašalinti; anksčiau labai sudėtingas gamybos procesas tampa daug paprastesnis ir prieinamas plačiam gamintojų ratui. Be to, su 3D spausdintuvais galima kurti tokių sudėtingų formų gaminius, kurių tradiciniais gamybos metodais pagaminti buvo tiesiog neįmanoma.

3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija

3D spausdintuvu sukurta I. Van Herpen kolekcija


Komentuok:




*



Reklama