Kūrybinga bei išskirtinių idėjų nestokojanti Inga Guzytė jau kurį laiką užsiima senų, sulūžusių ir niekam nereikalingų riedlenčių naujinimu. Ši jauna menininkė paprastas riedlentes paverčia splavingais ir šmaikščiais meniniais kūriniais. Būtent apie tokį savo pomėgį Inga Guzytė sutiko prabilti ir internetiniam žurnalui bloginity.com. Merginą šiam internetiniui tinklapiui kalbino Julija Guzelytė. Vertimas: Miglė Kraujalytė
Kas verčia tave kurti?
Kurti mane verčia tai, jog mene nėra jokių taisyklių. Gali būti toks kūrybingas, koks tik nori. Be to, menas padeda išreikšti save. Pavyzdžiui, jeigu aš turiu problemų bendraudama su žmonėmis, aš imuosi bendrauti per savo darbus, tokiu būdu sukuriu savo pačios kalbą.
Inga, girdėjau, jog jauti didelę aistrą riedlentėms. Iš kur ji? Ar ilgai tuo užsiimi? Ar tai įtakoja tavo darbus?
Taip, iš tiesų, jaučiu didelę aistrą riedlentėms. Pirmąjį kartą, kas yra riedlentė, sužinojau maždaug prieš dešimt metų. Tai buvo svarbus potyris. Aš paprasčiausiai gatvėje, Vokietijoje, sutikau būrį vaikų, jie buvo labai malonūs ir pamokė mane, kaip reikia važinėti riedlentėmis. Manau, jog su riedlenčių sportu susipažinau labai tinkamu laiku ir esu už tai dėkinga atsitiktinumui. Tuo metu nesupratau, kaip tai yra svarbu, tačiau dabar suvokiu, jog pažintis su riedlentėmis nurodė man tolimesnę kryptį. Turiu paminėti, jog riedlenčių sportas suteikė man ne tik saugumo pojūtį ir džiaugsmą, tačiau jis kainuoja ir daug nervų. Manau, jog tai yra tobulas ingredientų mišinys mano meno kūriniams.
Kokios sąvybės tavo meninius kūrinius daro išskirtiniais?
Mano kūrinių skiriamosios sąvybės yra skulptūriškai naudojami komiški ženklai, kuriuos sukuriu naudodama riedlentes. Naudojami simboliai yra neįpareigojantys, šelmiškų formų – visa tai juos daro unikaliais. Iš tikrųjų dažnai piešiniai galiausiai praranda savo pirminę tapatybę, kaip ir riedlentės, kurias pakeičiu. Taigi šitaip kiekvieną simbolį ir paverčiu unikaliu.
Ar gali apibūdinti savo darbo procesą?
Mano darbas visuomet prasideda nuo eskizų. Idėjos, išsiaiškinamos ant popieriaus, kūrybinį procesą daro lengvesį bei greitesnį. Eskizus kerpu iš popieriaus ir tuomet nusprendžiu, ant kurios riedlentės norėčiau panaudoti sukurtą formą. Spalvos ir dizainas yra labai svarbūs aspektai, lemiantys mano sprendimus. Seno dizaino riedlentės taip pat tam turi įtakos. Kai išsirenku riedlentę, pradedu kurti jai formą, kurią išpjaunu su pjūklu. Galiausiai iškerpu formas ir sukuriu pirminį kūrinio sluoksnį. Tai darau ir toliau, kol kūrinys būna baigtas. Dažymui naudoju purškiamus dažus, kurie, mano nuomone, yra tinkamiausi skulptūroms.
Kaip atrodo tavo darbo vieta?
Na, mano darbo vieta yra pakankamai paprasta ir nedidelė. Turiu didelį medinį stalą, kurio stalčiuose apstu žirklių, šlifavimo popieriaus, plaktukų ir vinių. Stalo apačioje taip pat yra lentyna, kurioje galiu tvarkyti savo surinktas riedlentes. Ant stalo guli tokie įrankiai, kaip grąžtas, purškimo bei dažymo reikmenys.
Kokia dar veikla tave įkvepia bei motyvuoja?
Mane įkvepia naujos vietos, nauji ir įdomūs žmonės. Atsiradusios naujos situacijos motyvuoja mane kurti ir toliau. Bet man taip pat svarbus laikas, kuomet būnu viena, tuomet aš galiu eksperimentuoti ir išreikšti save. Man taip pat patinka dirbti su kitais menininkais. Būtent dėl to šiuo metu daug dirbu su „Stop Motion“ animacijomis.
Kur mes galime išvysti tavo darbus?
Rugsėjo mėnesį Vienoje surengsiu savo solo darbų parodą, liepos mėnesį savo darbus pristačiau ir Santa Barbaroje, Kalifornijoje. Daugiau apie mane ir artėjančias parodas galite rasti adresu http://ingaguzyte.com/. Šiame tinklapyje nuolatos stengiuosi atnaujinti informaciją apie būsimus renginius.
Kokie tavo ateities planai? Ką jūs vis dar nori pasiekti kaip menininkė?
Ateityje tikiuosi, jog pateksiu į gerą meno mokykla Europoje arba JAV. Taip pat viliuosi, jog teks bendradarbiauti su skirtingų šalių menininkais, kurti įvairiose valstybėse. Galiausiai noriu savo darbais džiuginti žmones ir supažindinti juos su netradiciniu menu – tai mano tikslas.