Pavasarį šalį sustingdžius karantinui, Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) aktyviai veikė siekdama turiningai užpildyti sustojusį visuomenės laiką. Viena pirmųjų iniciatyvų tapo „Šokio pusryčiai“ – 20 minučių trukmės, nemokamos šiuolaikinio šokio technikos ar/ir improvizacijos pagrindais grįstos šokio pamokos. Gyvai per ŠŠA „Facebook“ platformą transliuojamos pamokos sulaukė netikėtai daug susidomėjimo – virš 30 sukurtų video įrašų buvo peržiūrėta daugiau nei 40 tūkstančių kartų.
Toks gausus visuomenės susidomėjimas paskatino ŠŠA tęsti projektą – „Šokio pusryčiai“ persikėlė į LRT televizijos mediateką. Nuo rugpjūčio 30 dienos net keturioliką pirmadienių šokio pusryčių pamokos (15min) talpinama LRT mediatekoje. Pamokos metu, vietoje mankštos LRT žiūrovai kviečiami prisijungti prie rytinio judesio – atrasti įdomius ir interaktyvius būdus judėti, pajusti santykį su muzika ir erdve, suprasti, kaip kūnas gali judėti erdvėje, neturint planų būti profesionaliu šiuolaikinio šokio šokėju.
„Kultūros edukacija yra svarbus dėmuo šiuolaikinės visuomenės vystymuisi, tai yra pagrindinis įrankis ugdyti ir auginti šiuolaikinio šokio mylėtojų auditoriją. Edukacinio šokio projekto „Šokio pusryčiai“ tikslas yra sudominti žiūrovus kultūros dalykais, suteikiant galimybę atrasti naujus būdus pažinti bei naudoti savo kūną. Tai yra svarbi ir ilgalaikė Šiuolaikinio šokio asociacijos misija“, – apie projektą pasakoja ŠŠA vadovė Agnietė Lisičkinaitė.
Vienas iš „Šokio pusryčius“ jau vedusių šokėjų, Denisas Kolomyckis teigia, kad LRT ir šokio profesionalų bendras projektas, plačiau nei sporto treniruotės, kvestionuoja judėjimą, kūrybą ir improvizaciją: „Jaudulys ir galimybės matyti auditoriją nebuvimas – kiek kitokia patirtis nei ant scenos. Pagrindinis tikslas pristatant vieną iš „Šokio pusryčių“ pamokų „Labas rytas, Lietuva“ laidoje buvo pabandyti perteikti laisvo judėjimo galimybę per improvizaciją tiems, kurie stebės televizijos ekrane ar mediatekoje. Kad asmeninė erdvė, kurioje bus praktikuojama medžiaga, būtų labiau galimybė, nei keblumas.“
„Šokio pusryčių“ įrašus galima rasti čia: https://www.lrt.lt/tema/sokio-pusryciai. Pamokas jau vedė šokėjai Agnietė Lisičkinaitė, Denisas Kolomyckis, Paulius Prievelis, Greta Grinevičiūtė Sigita Juraškaitė ir Luka Karvelis. LRT žiūrovai dar išvys, Airidos Gudaitės, Lauryno Žakevičiaus, Giedrės Jankauskienės, Miglės Praniauskaitės, Grėtės Šmitaitės, Mariaus Pinigio, Ingos Kuznecovos ir Niels Claes vedamus „Šokio pusryčius“.
Antrąjį edukacinio šokio projekto „Šokio pusryčiai“ etapą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.