Balandžio mėnesį Lietuvoje vyksiančios trijų dienų šokio dirbtuvės „Džiaugsmas“ taps erdve moterims (18–35 m.), norinčioms giliau suprasti savo santykį su judesiu, malonumu ir istoriniu kontekstu. Šveicarijoje gyvenanti lietuvių šokio menininkė Grėtė Šmitaitė kviečia atrasti, kaip sovietinė praeitis paveikė mūsų santykį su džiaugsmu ir ką reiškia atkurti jautrumą per judesį.
Dirbtuvės nagrinės, kaip sovietinė ideologija represavo malonumo pojūtį ir kaip ši istorinė patirtis vis dar atsispindi mūsų santykiuose su savimi, šeima ir meile. Per šokį, pasakojimus ir skaitymo užduotis dalyvės kviečiamos analizuoti ankstesnių kartų įtaką, kurti dėkingumo erdvę mus auginusioms moterims ir formuoti savo džiaugsmo šokį.
Grėtė Šmitaitė – šokio menininkė, gyvenanti ir kurianti Šveicarijoje bei Lietuvoje. Jos choreografiniai tyrimai gilinasi į trapumą kaip jėgos šaltinį, o kūriniuose svarbų vaidmenį atlieka humoras. „Kuriu šokio ir teatro kūrinius, kurie siekia pažadinti ryšį tarp žiūrovo ir atlikėjo. Šis ryšys yra realus ir trapus. Kad jis išliktų trapus, renkuosi humorą“, – sako menininkė.
Grėtė yra baigusi Berlyno menų universiteto bakalauro programą „Šokis. Kontekstas. Choreografija“ ir nuo 2015 m. gilinasi į „Body Weather“ šokio praktiką. Jos kūriniai, tokie kaip „Kodėl verkiu?“ (2017), „Shy palms“ (2018), „Įskilimai“ (2022) ir „Laukymė“ (2023), nagrinėja emocijas, ryšius tarp žmonių ir vietų bei kūną kaip jautrią terpę.
„Džiaugsmas“ yra dalis Grėtės Šmitaitės choreografinio tyrimo „Laisvinti juoku. Grąžinti jautrumą“ bei būsimo spektaklio „Laukymė. Lietuviška versija“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir prodiusuoja šokio organizacija „Be kompanijos“.
Jei norite per judesį tyrinėti savo santykį su džiaugsmu ir istorinėmis patirtimis, šios dirbtuvės – puiki galimybė. Daugiau informacijos apie dalyvavimo galimybes rasite menininkės interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.