Menu
 
 

Stereotipus laužantis šokio projektas „Flying Bach“

2019 07 18  16:27  |  Aktualijos

Flying Bach

Nuotraukos – Lukas Wagneter ©

Liepos 23 d. vakarą Vilniaus širdyje įsikūrusių Valdovų rūmų kieme įvyks pasaulinės šlovės sulaukęs šokio pasirodymas „Flying Bach“. „Midsummer Vilnius“ festivalio lankytojai išvys įspūdingą du laikmečius apjungiantį projektą, kuriame klasikinė J. S. Bacho muzika susilies su urbanistiniu šokiu.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ metu vyksiančiame pasirodyme „Flying Bach“ žiūrovai ant scenos išvys du fortepijonus, baleriną bei keturiskart pasaulio breiko čempionais tapusius „Flying Steps“. Jame susipins įvairiausi jausmai ir išraiškos: klasika su šiuolaikiniu šokiu ir breiku, troškimai su užsispyrimu, arogancija su smalsumu.

Šokėjų trupė „Flying Steps“ siekė sukurti neeilinį pasirodymą ir tai jiems padėjo padaryti nuolat naujų meninių formų ieškantis garsus operos režisierius ir dirigentas Christophas Hagelis iš Vokietijos. Režisierius trupei parinko barokinį Johanno Sebastiano Bacho kūrinį „Gerai temperuotas klavyras“ ir šokėjams padėjo atrasti ir suprasti unikalias kūrėjo kompozicijas. Pasirodyme į klasikinę muziką taip pat įsipina ir elektroniniai Vivano ir Ketano Bhatii šokio rimtai. Anot Ch. Hagelio, nuostabu, kaip J. S. Bachas suskamba šiuolaikinėje scenoje neprarandant meninės jo kūrinių gelmės. 

Stereotipus laužantis šokio projektas „Flying Bach“

Profesionalūs breiko šokėjai „Flying Steps“ buvo vieni pirmųjų gatvės šokiui suteikę naują formą ir sujungę jį su klasikine muzika. Paskelbus apie pirmus pasirodymus visuomenė į šią idėją žvelgė kritiškai, tačiau įvykus premjerai „Flying Bach“ perkopė visų lūkesčius.

Per devynerius gastrolių metus „Flying Steps“ surengė daugiau nei 500 pasirodymų 35 šalyse. 2015 metais jie lankėsi ir Lietuvoje. Tuomet dar prieš mėnesį iki pasirodymo buvo išpirkti visi bilietai bei surengti papildomi pasirodymai, visi sulaukę anšlago. Unikalų renginį apsilankiusieji prisimena iki šių dienų. Tarp jų ir šokėjas, choreografas, šokio pedagogas, vienas iš LOW AIR Vilniaus miesto šokio teatro įkūrėjų Laurynas Žakevičius.

„Be galo laukėme šio pasirodymo Lietuvoje. „Flying Steps“ komandą sudaro puikūs, aukščiausio techninio meistriškumo lygio šokėjai. Tačiau „Flying Bach“ projektas svarbus ne tik tuo, kad apjungia breiko šokėjus. Jis laužo ne vieną stereotipą. Pavyzdžiui, kad šokis – tik paaugliams. Man pačiam 34-eri, šoku beveik 20 metų ir breiką laikau vienu iš efektyviausių kūno formavimo ir treniravimo metodų“, – sakė Laurynas.

Stereotipus laužantis šokio projektas „Flying Bach“

Kaip pasakojo šokėjas, projektas suartina dažnai nesujungiamas meno kryptis – klasikinę ir šiuolaikinę urbanistinę. „Visame pasaulyje yra labai daug kompozitoriaus J. S. Bacho klausytojų. Tikiu, kad toks netikėtas priėjimas prie jo kūrybos yra be galo įdomus ir projektą padaro dar patrauklesnį. Čia ir slypi jo sėkmė. „Flying Bach“ išsiskiria savo muzikalumu, kur dvi labai skirtingos meno formos viena kitą pristato iš kitokios pusės“, – savo įspūdžiais dalijasi L. Žakevičius.  

Anot Lauryno, gatvės šokis savyje turi be galo daug kūrybinio potencialo. „Judesiuose yra labai daug užkoduotų žinučių, simbolių, galimybių kalbėti viešai, išraiškos be žodžių. Tai, kad iš labiau bendruomeninio, kartais vadinamo „ne profesionaliu“ konteksto gatvės šokis perkeliamas į sceną yra labai teigiamas pasiekimas. Tiesa, tokie darbai pradžioje visuomet turi būti labai apgalvoti ir suprasti paties, o tada ir stebėtojų. Po įvairių filmų, koncertų, ir panašių projektų kaip „Flying Bach“ visuomet jaučiame šokti norinčių žmonių pagausėjimą. Tokie įvykiai augina ir lavina pačius šokėjus, kūrėjus ir, žinoma, žiūrovus“, – pasakojo choreografas.  

Tiesa, breiko gerbėjams ir šokėjams „Flying Steps“ pažįstami jau seniai. Komanda buvo ir yra viena iš didžiausių L. Žakevičiaus įkvėpėjų. Dar būdamas paauglys jis bandė atkartoti vaizdo klipe „Super Sonic“ šokančių šokėjų judesius. 

„Galiu garantuoti, kad vienu ar kitu Lietuvos breiko šokėjų karjeros laikotarpiu „Flying Steps“ buvo ar yra jų įkvėpimas ar motyvacijos šaltinis. Mano ir mano komandos „Left City 54“ – tai tikrai. Ne vienas susižavėjęs jų atletiškumu ir virtuoziškumu breiko srityje pradėjo šokti būtent dėl šios trupės. Tikiuosi, kad šį projektą pamatys kuo daugiau gatvės šokėjų. O taip pat ir klasikinės muzikos gerbėjų. Jis tikrai patiks visiems: ir jaunesniems, ir vyresniems žiūrovams. Bei, kas svarbiausia, kvies į dialogą apie šokį“, – pasakoja Laurynas.


Komentuok:




*



Reklama