Šią savaitę Architektūros aktualijų ir pokalbių fondas kviečia, net į du pokalbius su išskirtiniais pašnekovais – architektūros kuratoriaus Pippo Ciorra (IT) ir OMA partnerio Reiner De Graaf (NL).
Sausio 11 dieną 20val. kviečiame apsilankyti pokalbyje kartu su Pippo Ciorra tema „Architektūros kuravimas kaip teorijos forma“. Pippo Ciorra dėsto Ascoli Piceno Architektūros aukštojoje mokykloje (SAD), Camerino Universitete ir yra architektūros kuratorius MAXXI – nacionaliniame 21 a. meno muziejuje Romoje. Taip pat yra tarptautinės doktorantūros programos „Villard d‘Honnecourt“ koordinatorius bei Tarptautinės architektūros kritikų asociacijos (CICA – Committee of International Critics of Architecture) narys. Nuo 1981 m. jo straipsniai, publikuojami Italijos ir tarptautinėje periodinėje spaudoje. Šį kritiką, galima pažinti iš jo gausiai publikuojamų knygų bei kuruotų parodų, jis buvo vienintelis Europietis žiuri komisijos narys 2016 metų Venecijos architektūros bienalėje.
Paskaitoje bus nagrinėjama kintanti muziejaus paskirtis: muziejus, kaip vieta architektūros palikimo saugojimui bei viešinimui; muziejus, kaip teorijos bei kritikos agentas, siekiantis aktyvaus ir ne-objektyvaus architektūros asmenybių bei tendencijų žymėjimo; muziejus, kaip atviras tyrimų laukas, provokuojantis naujas disciplinų bei fizines institucines ribas, viena vertus sukurdamas hibridinius laukus tarp meno, politikos, dailės ir kitų kalbų, kita vertus – siekiantis ir aktyviai ieškantis galimybių išplėsti muziejaus atstovaujamą lauką toli už savo fizinių ribų – į miestą ir kraštovaizdį.
Sausio 12 dieną 20val. kviečiame apsilankyti paskutiniame 19-ojo Architektūros pokalbių fondo ciklo „PINIGAI‘ pokalbyje kuriame OMA partneris Reinier De Graaf skaitys paskaitą „Dabartinė veikla“. Reinier de Graaf prisijungė prie OMA 1996 m. Jis yra atsakingas už urbanistinius ir architektūros projektus Europoje, Rusijoje, Artimuosiuose Rytuose, įskaitant Holland Green Londone (realizuotas 2016 m), Naująjį Timmerhuis Roterdame (realizuotas 2015 m), G-Star būstinę Amsterdame (realizuotas 2014 m), De Rotterdam (realizuotas 2013 m) ir Norra Tornen gyvenamieji daugiaaukščiai Stockholme. 2002 m jis tapo OMA idėjų kalvės AMO direktoriumi, sukūrė parodą apie Europos Sąjungos istoriją – The Image of Europe. Reinier de Graaf koordinavo didėjantį AMO dalyvavimą tvarumo ir energijos planavime, įskaitant Zeekracht: Šiaurės jūros strateginį planą, 2010 išleistą publikaciją Roadmap 2050; A Practical Guide to a Prosperous, Low-Carbon Europe, kartu su Europos Klimato Fondu ir The Energy Report, globalinį 100 procentų energetinio atsinaujinimo iki 2050 m planą kartu su WWF.
OMA (Office for Metropolitan Architecture) 1975 metais įkūrė pasaulinė olandų architektūros žvaigždė Rem Koolhaas kartu su Elia Zenghelis, Madelon Vriesendorp ir Zoe Zenghelis. Šiuo metu OMA turi biurus septyniose pasaulio valstybėse, bei ekspermentinę tyrimų ir dizaino studiją AMO kuri aktyviai veikia už tradicinės architektūros ir urbanistikos ribų. OMA partneris ir AMO direktorius Reinier De Graaf jau keletą metų kalba apie menkstančią valstybinio sektoriaus galią ir postūmį link privataus sektoriaus, taip pat apie finansų ir politikos vaidmenį architektūros profesijai. Reinier teigia, kad „galime pastebėti poslinkį tolyn nuo ideologijos įkvėptos architektūros link architektūros kurią formuoja ekonominė nauda“.
Pokalbiai vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.