Nusprendėme pasižvalgyti, kas naujo įvyko lietuviškos muzikos ir jos atlikėjų pasaulyje bei kokie muzikos kūriniai turėtų atsidurti jūsų vasaros grojaraštyje.
„Arklio Galia“
Ko gero, šios grupės pristatinėti nebereikia. Atlikėjai, atliekantis roko muziką, neseniai pristatė savo antrąjį albumą pavadinimu „Antakalnis“. Tokio paties pavadinimo kūrinyje nestinga šypseną keliančių ir švelnia ironija paremtų žodžių.
„Chung Kran“
Po neįprastu pavadinimu slepiasi vienas atlikėjas – Mantas Augustaitis. Daugiau nei dešimt metų grojęs kitose grupėse, kūręs muziką ir puikiai įvaldęs būgnus, jis nusprendė pradėti solo karjerą. Elektronika, sodrus violončelės garsas ir vokalas susijungia į daugiasluoksnį skambesį kūrinyje „Hazy Love“.
Eglė Sirvydytė
Vokalistė, kompozitorė Eglė Sirvydytė muzikiniame vyksme dalyvauja tiek kaip grupių narė (ko gero, prisimenate „mmpsuf“), tiek kaip solistė. Užburiantis, jautrus ir giliausius sielos užkaborius paliečiantis José González kūrinys „Crosses“ Eglės lūpomis suskamba naujai pritariant styginių kvartetui.
„Garbanotas Bosistas“
Psichodelinio roko ketverto istorijoje – du muzikos albumai, koncertai ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiuose Europos šalių festivaliuose bei augantis gerbėjų skaičius. „Trippy Love“ – tiems, kas laukia vasaros, kelionių meto, nerūpestingo laiko ir savo grojaraščius galvoja papildyti nauja muzika.
„migloko•“
Miglės Vilčiauskaitės, geriau žinomos migloko• slapyvardžiu, su niekuo nesupainiosi. Jos pačios kuriamose ir atliekamose dainose išgirsite nuo džiazo, bosanovos iki roko ar netgi ritmenbliuzo skambesio. Ilgiems vasaros vakarams rekomenduojame pasiklausyti „About Moon“ – pianino garsų, užhipnotizuojančio migloko• balso ir melancholiškos nuotaikos derinio.
„Ministry Of Echology“
Kiek egzotiškojo reggae muzikos atlikėjų suskaičiuotumėte Lietuvoje? Ko gero, tam užtektų užlenkti vos kelis rankos pirštus. Visgi viena tokių, grojančių reggae/dub stiliaus kūrinius, gerai pažįstama „Ministry Of Echology“ grupė. Jų repertuarą sudaro pačių kuriamos dainos, prisodrintos pastarųjų dviejų muzikos stilių nuotaikos. Viena tokių – „Irie Motion“.
„Sheep Got Waxed“
Trio atlieka džiazo, eksperimentinės elektronikos kūrinius. Pasiduodantys muzikos improvizacijai, dabarties akimirkai, sąmoningai laužantys taisykles ir kuriantys naujas, „Sheep Got Waxed“ pelnė ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių publikos simpatijas. Kūrinys „Forro“ prikausto tiek savo skambesiu, nežabota muzikine energija, tiek video klipu.
„The Independent“
Jauna psichodelinio roko grupė jau spėjo užkariauti muzikos festivalių ir barų lankytojų širdis bei grojaraščius. Juos žino ne tik pastarojo žanro klausytojai, bet netgi „Eurovizijos“ konkurso gerbėjai. Nepastebėti šių energija ir laisve trykštančių atlikėjų tiesiog neįmanoma, o dar labiau – neprisiminti šios grupės dainų. Viena tokių – „Madness“.
„Without Letters“
Alternatyviosios muzikos grupės atliekami kūriniai negali būti įsprausti į vienos spalvos rėmus. Jie atlieka elektronikos, technomuzikos, post-punk stilių dainas bei ieško savojo identiteto. Tačiau „Without Letters“ mėgsta stebinti. Jų albumo „Unfollow“ tiražas tesiekė 100 egzempliorių ir pasirodė garsajuostės pavidalu. Tame pačiame albume galite išgirsti ir „Cold Frame“.
„Kabloonak“
Jonas Narbutas – anaiptol ne naujokas lietuviškos muzikos scenoje. Kaip būgnininkas jis pasirodo su grupėmis „Garbanotas bosistas“ ir „Parranda Polar“. Prieš metus pasirodė jo debiutinis albumas kiek ironišku pavadinimu „Piano Out Of Tune“. Šis atlikėjas tapo netikėtu daugumos klausytojų atradimu. Jūsų dėmesiui – „Dust Cloud“.
Birželio 2–4 dienomis Vilniuje pirmą kartą įvyks „Tilto namų“ festivalis, kur galėsite gyvai išgirsti ne tik SwO rekomenduojamus muzikos kūrinius, bet ir debiutuojančias grupes. Festivalio programą galime peržiūrėti čia.