Jei reikėtų Vilniuje rasti neformaliausią kirpyklą su pačiu originaliausiu kolektyvu ir ryškiausiai išreikšta dvasia, į ją neabejotinai pretenduotų užupiškiai Hair Cocktail Bar su Ruslanu Reinu Gintautu priešakyje. Ne tik kuriantys grožį, bet ir suburiantys bendruomenę, remiantys jaunuosius menininkus ir provokuojantys žiūrovus scenoje kuriamais socialiniais eksperimentais.
Apie tai, kas įkvepia, apie meninius projektus ir naujausios kolekcijos anonsą – rimtai ir nelabai kalbamės su Ruslanu.
Esate labai nestandartiniai ir kitokie. Kaip apibūdintumėte žmones, kurie sudaro Hair Cocktail Bar (HCB) branduolį?
HCB branduolį sudaro linksmi, kūrybiški, turintys neįrėmintą požiūrį į supančią aplinką, turintys galių ir kartais skraidantys žmonės.
Jūs ne tik kerpate, bet ir buriate bendruomenę – kodėl? Kam to reikia?
Kūrybiška bendruomenė reikalinga visiems, kas nori gyventi tarp žmonių, ne tarp kompiuterių. Pasidalijimas patirtimi, nuotraukomis ar flomasteriais užburia naujiems iššūkiams, idėjoms, atradimams. Gera, kai gali laikyti už rankos ir šnabždėti į ausį. Čia toks gyvenimo prasmės dizainas.
Papasakokite apie sėkmingiausius HCB projektus su menininkais ir Užupio bendruomene.
Pirmą kartą grožio industrijoje “Hair Cocktail Bar” pakvietė į „Pre-party hour“. Tai kiekvieną penktadienio vakarą vykstantis pasiruošimo vakarėlis, su linksma plokštelių muzika, pokalbiais, juokais ir šypsenomis, šepečiais ir žnyplėmis. Daug geros nuotaikos, spalvų ir šaunių vakarotojų.
Neseniai pristatėm unikalią kultūrinę misiją – „Hair Cocktail Bar Gallery“. Jos esmė ir prasmė: bendradarbiavimas su jaunaisiais menininkais, eksponuojant jų nuostabius darbus ir taip suteikiant galimybę pasirodyti bei įsiprasminti. Kita šios kultūrinės misijos pusė – grožio teatrą lankantiems svečiams: tai puiki proga pasijusti apkabintiems meniškosios auros rankų. Dar organizuojame smagių susitikimų vakarėlius “Žiburėlis”. Tai prisiminimų ir svajonių vakarai, kurie visada turi daug pasiekusį, motyvuojantį ypatingą svečią.
Nuolat pabrėžiate, kad esate iš Užupio – kodėl jums šis rajonas toks svarbus, kodėl būtent jis yra didelė jūsų identiteto dalis?
Vilnius – spalvingas miestas. Jis kvėpuoja, juda ir pataria. Įtraukęs tave myli, glosto ir priverčia pasijusti miesto dalimi. Kiekviena gatvė, kiekvienas žibintas kviečia kurti, valgyti ledus ir atsimerkti Užupyje.
O Užupis – visai kaip mes: pašėlęs ir charizmatiškas, turintis išskirtinę kūrybinę dvasią, nestovintis vietoje, ieškantis, randantis, jautrus ir draugiškas.
Ne tik buriate kuriančius, bet ir patys kuriate – netrukus renginio Exit To The City scenoje pristatysite kolekciją / socialinį eksperimentą. Iš kur tos kūrybinės mintys ir iš kur tas poreikis kūrybai?
Kažkada seniai galvojome, kad visas kūrybiškumas ateina iš dešinės kišenės. Vieną dieną nutiko suvokimas, kad viskas, ką mes darome ir norime daryti, turi kur kas didesnę prasmę nei vien tik asmeninė savirealizacija. Kurdami ir su meile svajodami įkrentame į būseną, kuri pripildo pasąmonę pozityvių drugelių, kokių nei nusipirksi, nei išsinuomosi.
Kas inspiravo naujausią jūsų kolektyvo kolekciją? Kas ir kodėl turėtų ją pamatyti?
Socialinį performansą “Princesė iš Šeškinės 2. Atostogos” inspiravo globalizacija, išmaniosios technologijos, keičiančios požiūrį į mūsų elgesio modelius, ir Airinė Palšytė. Tai bus mūsų mėgstamas žanras – buitinis siurrealizmas. Jį turėtų pamatyti tie žmonės, kuriems nesvetimas naujų formų ieškojimas, alternatyvus požiūris, geras humoro jausmas, kurie neabejingi kelionėms, naujiems įspūdžiams ir kurių širdyje gyvena fluxus. Dar visi tie žmonės, kurie mėgsta fotografuotis, turi slaptą meilę ir daug mažai dengiančių drabužių. Labai laukiam.
Stilistinių idėjų šou „Exit To The City” vyks rugsėjo 26 d. Vilniuje, Litexpo rūmuose. Iš viso renginyje urbanistines bendrojo įvaizdžio kolekcijas pristatys 9 komandos, miesto muziką gros Justinas Jarutis ir Rembo Music su vokaliste Ginte Sičiūnaite, video interpretacijas demonstruos audiovizualinio meno grupė BIONICS. Renginio vedėjas – Mantas Stonkus.