Ar galite paaiškinti, kodėl Jūsų bateliai suteikia tiek daug seksualumo?
Viskas priklauso nuo batelio iškirptės, kaip matote, iškirptė yra… gili. Žodis ,,iškirptė“ pirmiausiai asocijuojasi su moters krūtine, antroji iškirptė galėtų būti nugaroje. Ir tik trečioji iškirptė yra bateliuose. Tai suteikia moteriai ypatingo seksualumo.
Aukštakulniai išryškina patrauklias moters linijas. Bateliai – tarsi moteriškumo detektorius. Moteris, avinti aukštakulnius, atrodo užburiančiai: pasitempusi, atloštais pečiais, išraiškinga krūtine, riestu užpakaliuku. Avint aukštakulnius batelius kūno kalba tampa visiškai kitokia – drąsi ir nepriklausoma, įžūloka ir nenuspėjama, elegantiška ir tuo pat metu chaotiška.
Bateliai nepakoreguoja kūno formų, tačiau pabrėžia jas bei suteikia moteriai pasitikėjimo savimi. Panašiai yra su vyriškais kaklaraiščiais – vyras juos gali mėgti arba ne, bet kaklaraištis vyrui suteikia ryžto ir pasitikėjimo.
Taigi aukštakulniai skatina seksualumą?
Taip, tą ir norėjau pasakyti!
Christianai, ar prieš 20 metų Jūs galėjote pamanyti, jog būsite toks sėkmingas batų kūrėjas?
Prieš 20 metų aš pradėjau atidarinėti parduotuves; pirmaisiais sezonais parduodavome apie 300 porų batų. Aišku, kad ne. Niekada nemaniau, kad batelių kūrimas gali tapti „profesija”.
Girdėjome, kad, kai buvote jaunas, paslapčia įsėlindavote į Foiles-Bergère pasirodymus.
Jei nuvyktumėte į vieną iš Paryžiaus spektaklių, pamatytumėte, jog dažniausiai reginį sudaro du veiksmai. Anksčiau po pirmojo veiksmo laikas tarsi sustodavo – pertraukos metu žmonės eidavo į lauką, bendraudavo, rūkydavo, o suskambėjus skambučiui visi grįždavo į salę – vietos tada nebuvo sunumeruotos, todėl žmonės užimdavo likusias laisvas vietas. Supratęs, jog po pirmojo veiksmo niekas nebetikrina bilietų, su visa minia kitų žmonių prasmukdavau į renginius. Taip Paryžiuje teko matyti labai gražių pasirodymų – man ypač patiko tos pabaigos, kuriose puikiai atsiskleisdavo visas moters ir Foiles-Bergère grožis. Aš manau, jog pasaulyje nėra nieko gražiau nei judanti moteris. Šou merginos siejamos su paukščiais. Egzotiniais paukščiais! Kai pradėjau kurti, mąsčiau, kas turėtų avėti mano batelius – pirmoji mintis ir buvo kurti batelius šou merginoms.
Įkūrėme įmonę 1991 metų pabaigoje, o pirmomis dienomis mūsų parduotuvę aplankė Monako princesė Karolina. Tuo metu aš jos nepažinojau. Nė nežinojau, kas ji! O amerikietiško žurnalo žurnalistė, kuri tuo metu ėmė interviu, princesę pažino. Karolina kartu su drauge tuomet rinkosi batelius. Pasirodžius straipsniui, jog mano parduotuvėje lankosi Monako princesė, žmonės pradėjo plūsti į parduotuvėlę. Princesę Karoliną aš dažnai vadinu savo vardo vėliavneše.
Ar vis dar sutinkate tą moterį, kuri paskolino Jums nagų laką pirmiesiems raudonpadžiams?
Taip, visada turi susitikti su žmonėmis, kurie tau svarbūs.
Koks tas batų kūrimo procesas?
Vadovaujuosi viena taisykle – neriboju vaizduotės, nes jei vadovaučiausi tik techniniais dalykais, iš karto apribočiau save. Taip, mano kūriniai kyla iš mados pasaulio, bet jie nesusiję su drabužių mada. Mintyse aš pamatau viziją, kuri vėliau tampa bateliu. Visada mėgau spalvas, dėl to mane mokykloje net buvo praminę „papūga“. Negaliu pasakyti, jog turiu mėgstamiausią spalvą, bet visad bandau jas derinti, gretinti ir rasti patį gražiausią atspalvį. Pavyzdžiui, jūs pasakysite žalia; aš ilgai nemėgau žalios odos, bet tiesiog dievinu žalią velvetą.
Pabaigai…
Jei man tektų išsirinkti pirmuosius išskirtinius sukurtus batus, tai, manau, tie bateliai, kuriuos pavadinau Meilės vardu. Kažkada įdėmiau apžiūrinėjau Velso princesės Dianos nuotrauką, kurioje ji sėdėjo išlaikiusi karališką laikyseną, tačiau liūdną žvilgsnį nukreipusi į savo batelius. Tuo metu ir atsirado mano aukštakulniai su užrašu LOVE (liet. Meilė). Kas žino, gal pažvelgus į tokius batelius, jos veidą būtų nušvietusi šypsena?
Christian Louboutin