Eksperimentinės kūrybos erdvė „Būties slėpinio produkcija“ šią žiemą kviečia miestiečius įminti Vilniaus paslaptis žaidime „Begalybės takas“. Alternatyva orientaciniams žaidimams tapsiantis naujas pažintinis maršrutas skatins iš naujo atrasti sostinės erdves ir domėtis jų istorija.
„Prieš daugelį metų, kai dar buvau paauglys, ant daugelio Vilniaus šaligatvių bortelių buvo galima pastebėti užrašus „Maži mėnulio ežerai“. Iki šiol nežinau to reikšmės, bet tuo metu jie labai sudomino ir norėjosi jų atrasti kuo daugiau. Niekas tavęs to daryti neprašo, bet tiesiog taip smagiau ir įdomiau. Tai ir paskatino sukurti neįpareigojantį žaidimą, kurį galės žaisti tiek apie jį žinantys, tiek netyčia jį atradę. Nesvarbu, kurioje vietoje pradėsi jį žaisti, svarbiausia, kur tave nuves susidomėjimas ir noras atrasti tai, kas akivaizdžiai nėra parodoma“, – sako projekto vadovas Tomaš Kadevič.
Su įdomiausiomis iki šiol neatrastomis Vilniaus miesto vietomis supažindinantis žaidimas kvies išnarplioti mįslę, kurios užuominas bus galima atrasti 25-iose žaidimo stotelėse. Kiekvienoje stotelėje esanti lentelė slėps frazę ir kitos stotelės koordinates. Sudėjus visus maršruto stotelių žodžius, žaidėjas galės sudaryt Vilniaus miesto dvasią apibendrinantį sakinį.
Žaidimo stotelės mieste bus išdėliotos tokiu būdu, kad jas sujungus linija ir žvelgiant iš viršaus, susidarytų begalybės simbolis. Pasak projekto organizatorių, begalybės takas yra tarsi žymė, simbolizuojantis nesibaigiančią savo miesto pažinimo kelionę. Taip pat tai yra ir duoklė mylimam Vilniui, kuris visiems laikams išlieka gyventojų širdyse.
Žaidimą „Begalybės takas“ galima žaisti nuo gruodžio 31 d. Pirmoji jo stotelė – Vilniaus Vokiečių gatvės fontanas, tačiau žaisti galima pradėti bet kurioje iš 25-ų žaidimo stotelių.
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.